На Львівщині проходитиме Всеукраїнський тиждень планування сім’ї

Як нам повідомили у прес-службі Львівської облдержадміністрації, з 14 до 21 травня  у Львівській області проходитиме  Всеукраїнський тиждень планування сім’ї, метою якого є  пропаганда здорового способу життя, інформування населення про шкідливість ранніх сексуальних стосунків, про сучасні методи запобігання небажаної вагітності, про профілактику інфекцій, що передаються статевим шляхом та наявність ресурсів в кожній медичній установі.У Львівській області створена мережа служби планування сім’ї та охорони репродуктивного здоров’я, у якій функціонують 26 кабінетів планування сім’ї кожної ЦРЛ, міський центр планування сім’ї м. Львова та кабінети планування сім’ї в медичних установах м.м.Львова, Дрогобич, Стрия.

Основною функцією мережі є проведення низки заходів направлених на народження планованих дітей, лікування безплідності, корекція станів, що приводять до порушення репродуктивної функції в сім’ї.

Ведучою установою служби є Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення. Центр координує роботу мережі в підготовці спеціалістів та забезпечення пільгових груп населення безкоштовними середниками контрацепції.

Впроваджена менеджмент-інформаційна система забезпечення руху контрацептивних середників в медичні заклади області з Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення, дала можливість покращення доступності пільгового населення до безкоштовних контрацептивних середників.

З 2010 року в області розвивається міжсекторальна взаємодія лікарів акушер-гінекологів та лікарів сімейної медицини: поступово питання планування сім’ї у здорового населення стає функцією сімейної медицини.

Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення володіє всіма можливостями надання медичної допомоги з планування сім’ї, безпліддя та профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Виконуючи низку державних програм та нині діючу програму «Репродуктивне здоров’я нації на період до 2015 року» мережа на чолі з ЛОЦРЗН добилася серйозних результатів в зменшені кількості абортів та росту показників планування сім’ї і займає провідне місце  в Україні.

Так, у 2007 році в області було зареєстровано 7509 переривань вагітності (11, 3 на 1000 жінок репродуктивного віку; 27, 9 на 100 пологів). У 2011 році цей показник становив 6190 переривань вагітностей (9, 58 на 1000 жінок; 21, 93 на 100 пологів).

Контактні телефони для отримання додаткової інформації:
276-21-70, 276-61-62 – Зеновія Івасівка, головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ ЛОДА з репродуктивного здоров’я та планування сім’ї.

Залишити відповідь

Next Post

У Золочеві відбувся відкритий турнір із спортивного більярду

У суботу, 12 травня 2012 року,  в  більярдному клубі “Піраміда” відбувся відкритий турнір із спортивного більярду. 12 учасників із Золочівщини виборювали Кубок та медалі з дисципліни «Вільна піраміда». Зазначимо, що на урочистому відкритті турніру були присутні голова Львівського осередку Федерації спортивного більярду України  Олександр Кривонос, голова Золочівської державної адміністрації Ярослав […]