На Львівщині легалізують загони самооборони

samooborКомітет Майдану Львівщини почав юридичну процедуру легалізації загонів самооборони Львівщини. Для цього у Львові створюють спеціальну організацію, члени якої матимуть право патрулювати вулиці разом з міліцією та ДАІ і затримувати правопорушників.

«Загони самооборони у Львові вже існують і діють. Але щоб це було в рамках чинного законодавства, від завтра ми почнемо процедуру їх легалізації через реєстрацію юридичної особи», – розповів ZAXID.NET Ярослав Мандрук, член юридичного відділу Комітету Майдану Львівщини.

За його словами, громадське формування самооборони Львівщини створюють відповідно до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».

Юристи вже розробили статут майбутньої організації та склали попередній список десяти засновників. Завтра статут віддадуть на погодження в міське управління міліції Львова, а потім затвердять створення організації на міськвиконкомі. Право патрулювати вулиці члени самооборони отримають, щойно пройдуть інструктаж в органах внутрішніх справ та отримають посвідчення від міськради разом з спеціальною нарукавною пов’язкою.

Після цього вони зможуть здійснювати патрулювання разом з міліцією і ДАІ, або ж самостійно з дозволу силовиків. Серед іншого члени громадського формування самооборони Львова отримають право затримувати порушників та доставляти їх у райвідділи міліції.

«Фактично загони самооборони будуть працювати як допоміжна структура при міському управлінні міліції Львова. Вони координуватимуть свою роботу з правоохоронцями. Але лише у випадку, якщо міліція діятиме в рамках чинного законодавства. Громадські формування самооборони підзвітні місту», – пояснив Ярослав Мандрук.

Членами громадського формування самооборони Львова можуть стати всі бажаючі повнолітні особи, які не мають непогашених судимостей та не є хронічними наркоманами чи алкоголіками.

За словами юриста, в десятку засновників громадського формування самооборони Львівщини увійдуть депутати, представники громадськості, військові, правоохоронці та відставні офіцери «Беркуту».

«Ми вже отримали згоду депутатів Львівської міськради Валерія Веремчука, Олега Баса, Юрія Мартинюка та попередню згоду від правоохоронців», – зазначив Ярослав Мандрук.

Юрист додав, що у випадку, якщо подібні формування захочуть створити у районах області, то міська організація прийме їх в свої ряди як підрозділ. Оскільки право реєструвати такі організації мають лише виконкоми міських, сільських та селищних рад. «Ні обласна, ні районна рада не мають повноважень погоджувати створення таких організацій», – наголосив юрист.

Нагадаємо, 27 січня 2014 року Луганська облрада посилаючись на норми «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» прийняла звернення, де погодила створення так званих «народних дружин», сформованих із спортсменів та представників Донського козацтва, які займатимуться охороною громадського правопорядку та адміністративних будівель. Схоже рішення сьогодні прийняла Донецька облрада.

Джерело: ZAXID.NET


Залишити відповідь

Next Post

Володимир Сивак про бій під Крутами (відео)

Історик Володимир  Сивак розповів про бій під  Крутами у 1918 році. Щодо точної кількості загиблих, то офіційного підтвердження їхньої кількості ще й досі немає — за свідченням учасників подій ймовірно вбито було близько 250—300 осіб з українського боку, але відомі імена тільки тих, що потрапили в полон і були поховані […]