На Львівщині виявлено місце санітарного захоронення військовиків Червоної армії

Під час польових пошукових досліджень місць боїв часів Другої Світової війни на Львівщині Товариством пошуку жертв війни «Пам’ять» у селі Дмитровичі Мостиського району виявлено місце санітарного захоронення військовиків радянської Червоної армії, які загинули в цій місцевості у червні 1941 року.

Знайдено військові ідентифікатори, які допоможуть більше дізнатись про загиблих.

В околицях села Дмитровичі пошукова група ГО «Пам’ять» провела пошук ймовірних місць захоронень вояків радянської Червоної армії, які загинули під час німецько-радянської війни у червні 1941 року. Попередньо у 2016 році вже було знайдено та ексгумовано останки дванадцяти радянських військовослужбовців з двох поховальних санітарних ям.
Дослідженням місця захоронення встановлено, що поховання колись уже було розкопане і розграбоване сучасними «могильними мародерами».
За залишеними мародерами в поховальній ямі особистими речами і військовим спорядженням можна визначити, що загиблі були військовиками радянської Робітничо-Селянської Червоної Армії. Під час ретельного і кропіткого визбирування порубаних і посічених невідомими особами кісток людських скелетів було знайдено шість карболітових пенальчиків, в яких радянські вояки зберігали паперові бланки зі своїми особистими даними. Ці пенальчики ще називають «медальйони-смертники», адже носінням пенальчика передбачалась ідентифікація вояка після його загибелі і захоронення. Завдяки тому, що пенал був виготовлений з карболіту (один із видів пластмаси), а не з металу, медальйони залишились у поховальній ямі.
Дослідженням кісток людських скелетів встановлено, що у санітарному захороненні знаходились останки 12 військовиків. Усі загиблі чоловічої статі, віком від 20 до 30 років.
Завдяки професійним навикам експертів з Всеукраїнської громадської організації «Союз «Народна Пам’ять» (місто Київ) вдалось відчитати дані двох загиблих військовиків:
Ложкін Артем Васильович – РСФСР, Кіровська область, Бельський район, Клюкінська сільська рада, село Бізіми та Данілов – РСФСР, Західно-Сибірський край, Омська область, Ісетський район, Онуфрієвська сільська рада, село Онуфрієво.
Але останки віднайдених військовослужбовців, швидше за все, залишаться неперепохованими через відсутність у Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації на ці заходи коштів!
Фінасування робіт з перепоховання останків вояків було зупинено Львівською обласною радою та Львівською обласною державною адміністрацією ще у минулому 2019 році, відповідно ексгумованими і неперепохованими залишаються останки 60 вояків, які загинули у роки Першої і Другої Світових воєн на Львівщині.
Вічна память загиблими воякам і ганьба львівським депутатам та чиновникам, які не можуть подолати «могильних мародерів» та забезпечити відповідне фінасування громадським організаціям, що проводять пошуки і перепоховання!

Від імені Управи Товариства
Голова Товариства «Пам’ять» Любомир Горбач

Next Post

На Львівщині через негоду дерево вбило жінку (відео)

У Брюховичах через негоду дерево вбило жінку. Про це повідомлять у селищній раді. “Внаслідок буревію та шквального вітру по вул. Макаренка у Брюховичах на дачний будинок на прибудинковій території впало дерево. Дерево впало на жінку, яка в той час знаходилася у будинку.Жінка померла на місці. Зараз на місці події працюють […]