На Львівщині під час операції кесаревого розтину померла молода жінка

У Жидачівській центральній районній лікарні 28.12.28 під час операції кесаревого розтину померла молода жінка. Про це повідомила директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак.

“У нас трагедія. У Жидачівській центральній районній лікарні 28.12.28 під час операції кесаревого розтину померла молода жінка. Осиротіло троє дітей. Одне з них, новонароджене маля, у реанімації ЛОДКЛ “ОХМАТДИТ”.

Мені дуже прикро. Прошу вибачення, що не змогли запобігти біду. І щиро співчуваємо рідним. Перед трьома дітьми-сиротами немає виправдань ні у кого.

Ніхто нічого не приховує. Як, зрештою, і не приховували у інших випадках.

Проте, прошу усіх утриматись від передчасних висновків. Прошу не звинувачувати, не поширювати чуток.

П/а дослідження проводять фахівці кафедри і патанатомічного бюро. З ними завжди консультується судмедекспертиза. За попереднім висновком причиною смерті є “ускладнення анестезії під час родорозрішення”. Детальний опис буде у протоколі. Все зафотодокументовано, ще має бути патогістологічні дослідження.

Звичайно, що наказом департаменту призначено службове розслідування. І будуть працювати правохоронці.
Однак, вважаю, що бригада чергових лікарів до остаточного встановлення усіх обставин і причин смерті роділлі має бути відсторонена від медичної практики. І такий наказ буде видано в районі.

Головний лікар Жидачівської ЦРЛ майже рік рятував життя наших захисників на війні. Він зміг зрушити цю лікарню із занепаду. Однак, не зміг за короткий час на посаді, змінити якість і відповідальність роботи медиків. Тому прийняв рішення піти з посади керівника лікарні.

P. S. Праця лікаря надзвичайно важка і відповідальна. Лікар йде в операційну щоби рятувати, а не втрачати пацієнта. Але, на жаль, ніхто з нас не застрахований від лікарської помилки… Треба мати мужність визнати і вчитися, радитися, кликати на допомогу…
Разом з медуніверситетом, Асоціацією анестезіологів і Асоціацією акушер-гінекологів маємо знайти спосіб довчити лікарів, довести їх дії до автоматизму.
А ще добре подумати якою трагедією може обернутись існування малопотужних роддомів чи хірургії…” – повідомила директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.

Залишити відповідь