На Львівщині лікарі провели операцію з видалення гігантської кистоми

Видалення гігантської багатокамерної кистоми на 37 літрів рідини та вагою більше 40 кілограмів!!! Наші медики провели, без сумніву, унікальну операцію та врятували життя жінки, яка потрапила до нас в критичному стані🏨! Про це інформує пресслужба Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львів.

Дослівно у повідомленні Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги:

“Львів’янці – 35 років. Ще кілька років тому їй діагностували кисту лівого яйника. Та з червня минулого року живіт почав швидко збільшуватись, їй стало складно рухатись. І два останні місяці вона уже просто не могла встати з ліжка, а через ризики перетиснення нижньої порожнистої вени змушена була постійно лежати на лівому боку🛏️.

До нас вона поступила з гострою затримкою сечі через перетиснені сечовивідні шляхи, з проявами серцево-судинної недостатності і лімфостазом. Жінка була повністю астенізована і кахектична, тобто кистома з’їдала всі її життєві ресурси та сили!

Наші спеціалісти невідкладно провели комп’ютерну томографію та побачили в животі утвір розміром, якого досі не зустрічали.

Тож почали готувати жінку до операції!
І лише за життєвими показами медики взялись за видалення кистоми❗❗❗

Операція була складною навіть для наших досвідчених хірургів, гінекологів, анестезіологів та іншого медичного персоналу! Для профілактики синдрому порожнистої вени пацієнтку інтубували, тобто переводили на штучну вентиляцію легень НА БОКУ!!! У положенні на боку її й оперували!

В процесі видалення кистоми у пацієнтки двічі спостерігалася гіпосистолія, тобто серце майже зупинялося в результаті перерозподілу об’єму цикрулюючої крові, тому команда анестезіологів двічі її реанімувала та повертала до життя.
Та операція, що тривала близько трьох годин, пройшла успішно! І пацієнтку на двох адреноміметиках – препаратах, що підтримують тонус судин та серцевий викид, перевели у відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

За кілька днів стан пацієнтки стабілізувався. І зараз вона отримує весь необхідний комплекс лікувальних заходів уже в хірургічному відділенні: післяопераційне лікування, щоденні перев’язки та психологічну допомогу👨‍⚕️👩‍⚕️.

Попереду ще час тривалої реабілітації та подальше лікування, яке залежатиме від результату патогістологічного висновку.

До речі, як показало зважування, перед операцією жінка важила 90 кілограмів, а після – її вага зменшилась вдвічі!

Наразі ж ми дякуємо команді наших медиків, що вкотре засвідчили свій професіоналізм в боротьбі за порятунок життів мешканців нашого міста та області! Борис Кривко, Юрій Шаваров, Nataliya Matolinets, дякуємо вам та вашим мегакрутим командам за невтомну та самовіддану працю! 💖💪”

Next Post

Вітання для Кожушини Оксани Богданівни

Сьогодні святкує свій ювілей Кожушина Оксана Богданівна. З найкращими побажаннями вітають батьки, чоловік Роман, син Роман з дружиною Мар’яною, невістка Наталя, онуки Андрійко, Тимофійко, Анічка, свати. Проходить час, роки минають, Їх не спинити, не здогнать. Душа, здається, ген співає, А за плечима – 50. 50 – немало й небагато, 50 […]