На Львівщині дитину вкусила змія

У стані середнього ступеню важкості, було госпіталізовано мешканку Яворівського району 2005 року народження. Про це “Золочів.нет” повідомили у Департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

“7 серпня близько 15:25 год. до Сколівської ЦРЛ, у стані середнього ступеню важкості, було госпіталізовано мешканку сел. Шкло Яворівського району 2005 року народження (дитина), яку під час прогулянки у сел. Славське Сколівського району, в праву ногу, вкусила змія”, – йдеться у повідомленні Департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

Увага!
Найпоширеніша отруйна змія в нашій області – гадюка звичайна. Забарвлення її є надзвичайно мінливим – від світло-сірого до мідно-червоного та чорного з темним ромбічним малюнком на спині.
Зазвичай місцями проживання гадюки є узлісся, лісові галявини, лісосмуги, порослі чагарником яри і балки, степові схили з чагарниками тощо.

З гадюкою можна зустрітися під час відпочинку на природі, походу в ліс, на сінокосі та навіть під час роботи на присадибній ділянці. У сонячний день вона полюбляє вигріватися на стежці, на пнях тощо.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!
Гадюка ні за яких обставин не нападає першою. Не знищуйте змій – всі вони перебувають під охороною закону!

Профілактика укусів гадюки включає найпростіші запобіжні заходи:
📌 у “зміїній” місцевості носіть щільне високе взуття;
📌 не намагайтеся упіймати гадюку або невідому вам змію;
📌 при ночівлі в степу уникайте розташування біля колоній мишей-полівок, інших гризунів, хащ чагарнику, тобто улюблених місць полювання гадюки;
📌 переміщуючись степом у темряві, користуйтеся ліхтарем (у спеку степова гадюка буває видима у вечірніх сутінках і перед світанком);
📌 вирушаючи на сімейний пікнік або риболовлю, не полінуйтесь провести бесіду з дітьми.

Правила першої допомоги при укусах змій:
📌 необхідно створити всі умови для негайного введення сироватки;
📌  забезпечити потерпілому нерухомість, оскільки надмірні рухи сприяють швидкому проникненню отрути у кров;
📌 звільнити кінцівки від взуття, шкарпеток, браслетів тощо, оскільки може виникнути набряк;
📌 не перетягувати гумовим джгутом кінцівку вище від місця укусу, оскільки це може призвести до порушення обміну речовин в ураженій ділянці;
📌 не надрізати краї рани і не відсмоктувати з неї кров, оскільки через пошкодження слизової оболонки ротової порожнини отрута може швидко потрапити у кров;
📌 дати випити значну кількість рідини (води, кави, чаю).
Після надання першої допомоги потерпілого необхідно доставити у медичний заклад для введення антитоксичної сироватки — у місцевостях, де трапляються отруйні тварини у розпорядженні медичних працівників є набір таких препаратів.

Залишити відповідь