На Гавареччині відбулося перепоховання вояків УПА

16 жовтня у селі Гавареччина,  Золочівського району відбулося перепоховання останків вояків УПА Василя Шуманського та Петра Куземського.

У перепохованні взяли участь  голова Львівської обласної ради Олег Панькевич разом з депутатами облради Святославом Шереметою, Олегом Кузенком та Юрієм Підлісним,  а також заступник голови Золочівської райдержадміністрації Роман Сухецький, голова Золочівської районної ради Володимир Недзельський, заступник голови Золочівської районної ради Андрій Леськів.

«Сьогодні ми тут, щоб помолитися за убієнних повстанців Василя і Петра, а також за тисячі їм подібних – відомих і невідомих, й подякувати українським воїнам за те, що у буремні воєнні роки взялися виборювати українську державу. У 1991 році ми отримали державу за формою, але якою вона буде за змістом – тепер залежить від нас. Бо зараз наша Україна – ще не така, за яку воювали й загинули оці молоді вояки. Впевнений, не такою вони хотіли її бачити», – сказав у своєму виступі голова Львівської обласної ради Олег Панькевич.
Під виконання державного гімну домовину з останками вояків УПА опустили в могилу. Тим часом військові реконструктори комунального підприємства “Доля”, які стояли в почесній варті в одностроях УПА, тричі віддали сальву із карабінів на честь полеглих вояків.
Довідка:
Вояки місцевої боївки УПА, що діяла в околицях сіл Гавареччина, Білий Камінь, Підлисся та інших, 32-річний Василь Шуманський та 27-річний Петро Куземський весною 1948 року поверталися із села Гавареччина й натрапили на енкаведистську облаву. Проте, повстанці не здалися й, відстрілюючись від ворогів, які гналися за ними із озвірілими собаками, подалися в гущавину лісу. Щоб відірватися від переслідувачів і збити собак зі сліду, хлопці-повстанці розкидали тютюн. Важко поранені, вони не повернулися до села, а заховалися в одній із криївок в лісовій гущавині неподалік Гавареччини, де й покінчили з життям, не маючи жодних шансів вижити.
Енкаведистам так і не вдалося тоді знайти цих молодих повстанців. Лише нещодавно пошуковці із комунального підприємства Львівської обласної ради комунального підприємства “Доля”, яке займається пошуками жертв воєн, зуміли віднайти обвалену криївку, де покоїлися останки вояків УПА Василя Шуманського та Петра Куземського.