На дорогах ожеледиця

У зв’язку із випаданням дощу на холодну підстілаючу поверхню при мінусових температурах 09 січня на більшій території області на дорогах ожеледиця та ожеледь.

Департамент з питань цивільного захисту звертається до мешканців області з проханням утриматись від подорожі власним автотранспортом, а у разі необхідності виїзду бути особливо уважними, під час руху неухильно дотримуватись ПДР.

Не забувайте про ремені безпеки, дотримуйтесь безпечної швидкості та дистанції.

Тільки уважність і обережність може запобігти виникненню дорожньо-транспортних пригод. Дотримуйтесь вимог шляхових знаків і шляхової служби. Вибирайте швидкісний режим, який забезпечив би безпечність руху.

Виконання нескладних правил забезпечить безпеку руху під час ожеледиці:
1. Не виїжджайте в сніг або ожеледь, якщо ви не поміняли гуму, додатково використовуйте ланцюги для попередження ковзання коліс;

2. Дотримуйтесь дистанції між автомашинами. Відстань між двома автомобілями на дорозі слід вираховувати за такою формулою: швидкість машини множиться на два і виходить правильна дистанція в метрах, тобто для 100 км/год хороша дистанція це 200 метрів. Не забувайте, що швидкість – це головний ворог водія на льоду. Чим менше швидкість автомобіля, тим більше він буде вам підкорятися.

3. Використовуйте гальмування двигуном при зміні режиму руху. Гальмувати двигуном треба в такій послідовності:
скинути оберти двигуна, не вимикаючи зчеплення (педаль зчеплення у верхньому положенні);
натиснути зчеплення і включити нижчу передачу;
включити зчеплення (повернути педаль у верхнє положення).
Автомобіль збільшить обороти двигуна і почне плавно знижувати швидкість. У цей момент можна допомагати робочою гальмівною системою, тобто поєднати два види гальмування.

4.В ожеледь не робіть ніяких різких рухів педалями або кермом, швидких гальмувань і прискорень. Проїжджаючи небезпечну ділянку, намагайтеся зберігати швидкість постійною, педаллю акселератора користуйтеся дуже обережно, плавно, м’яко. Не робіть різких рухів кермом та маневрів. При русі на мостах та естакадах будьте особливо уважні. Крижаний шар на цих ділянках дороги з’являється раніше, ніж всюди, а зникає пізніше. У цих зонах уникайте різких рухів кермом, газом, гальмами;

5.Постійно стежте за ситуацією на дорозі. Не поспішайте, поступайтеся дорогою, будьте дуже обережні і уважні.

Next Post

В Україні оголошено День жалоби

Президент України Володимир Зеленський постановив оголосити 9 січня 2020 року днем жалоби у зв’язку з трагедією, що сталася 8 січня внаслідок катастрофи пасажирського літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» в Тегерані (Іран). Глава держави підписав відповідний указ. Про це інформують у  Львівській ОДА. З метою вшанування пам’яті загиблих Президент постановив приспустити […]