Митулин

Митулин — село в  Золочівському районі Львівської області.

Старенька дерев’яна церква з XVII сторіччя промовисто вказує на давність села. Викопані чи виорані людські кості, кремінні вістря до стріл та інші предмети праісторичного походження вказують на існування на цьому терені в тих давніх часах людського селища. Чимало таких знахідок довершено головно на терені, званому “Під бабиною криницею”. На просторі полів, що їх називають “Могилками”, є справді чимало могил невідомого походження. Деякі з них уже розорано. Чи своїм походження вони сягають праісторичних часів, чи це радше залишки численних наїздів татар, ніхто не знає.

Село було інтегральною частиною Новосілок Загальчиних і разом із ними дідич мав у 1882 році 305 моргів землі, а сіл 1166. Було тоді в селі 845 мешканців, а саму 390 греко-католиків, 455 римо-католиків. У селі діяла одокласна школа і грамадська позичкова каса.

В наш час населення села становить 474 осіб. Орган місцевого самоврядування — Новосілківська сільська рада. Мальовниче село розташоване недалеко від лісу. У селі є гарна деревяна церква. У Митулині мешкають працьовиті люди. У селі була кузня, де працював ковалем пан Михайло Літнівський.
На схід від села розташована гора Вапнярка з комплексною пам’яткою природи загальнодержавного значення — «Гора Вапнярка».

Митулинська ЗОШ І ст.

Основною культурно-просвітницького життя в будь-якому селі завжди була і залишається школа. Село Митулин не стало виключенням. Приміщення школи побудовано в кінці XIX століття. Колись сільські старожили стверджували, що це був панський маєток.

Тепер вчительські дослідження свідчать про те,  що шкільний будинок таки був збудований як школа ще за часів Австро-Угорщини. Це одноповерхова будівля з пічним опаленням, вибіленими стінами, великими  вікнами. В приміщенні школи розміщені три класних кімнати, учительська та просторий коридор.

Проходили роки, змінювалося наше село, а з ним і початкова школа. Учні та вчителі посадили за школою фруктовий сад. Встановили огорожу  шкільної території та побудували спортивний майданчик.

В 2003 році відремонтовано допоміжне приміщення, полагоджено і пофарбовано дах школи .

Залишити відповідь

Next Post

Організації

Перелік громадських організацій Золочівського району Золочівська районна асоціація інвалідів. м. Золочів, вул. Шашкевича, 8 Районне товариство інвалідів. м. Золочів, вул. 8 березня, 7/20 Суспільно-культурне товариство “Лемківщина”. м.Золочів, вул. С.Стрільців, 4 Районна організація “Союз-Чорнобиль України”. м.Золочів, вул. Пушкіна, 6/1 Тенісний клуб “Галич”, м.Золочів, вул. С.Стрільців, 28 б/30 Фонд розвитку фізичної культури […]