Михайла Гориня поховали на Личаківському цвинтарі

Gorun15 січня на Личаківському цвинтарі у Львові поховали українського дисидента, правозахисника і політв’язня Михайла Гориня.

Прощальне слово перед похованням взяли екс-голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, чинний голова облради Петро Колодій, заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів, голова НРУ Василь Куйбіда та політв’язень радянських концтаборів Степан Хмара.

Зокрема Василь Косів наголосив, що Горинь був почесним громадянином Львова, і це є найбільшою відзнакою, якою місто може нагородити свого сина.

«Це було не потрібно Гориню,  а громаді… Він був її голосом, він став її символом», –  сказав Косів.

Своєю чергою, Хмара сказав, що Горинь невтомно працював, не знаючи, що таке відпочинок і що таке розчарування. «Він знав, заради чого працює. Заради ідеї і заради свободи», – додав Хмара.

Василь Куйбіда у прощальному слові сказав, що Горинь своєю долею об’єднав різні покоління українців, цілі епохи. «Він сам став епохою», – додав Василь Куйбіда.

Провести Михайла Гориня в останню путь прийшло близько тисячі осіб.

Як повідомляли раніше, у ніч на 13 січня 2013 року на 83-му році життя у Львові помер український дисидент, правозахисник, політв’язень радянських таборів Михайло Горинь. Останні місяці відомий українець важко хворів.

За матеріалами: ZAXID.NET

Залишити відповідь

Next Post

У школах області відзначать День Соборності та Свободи України

З ініціативи департаменту з питань освіти, науки, сім’ї та молоді Львівської ОДА 22 січня у загальноосвітніх навчальних закладах області проведуть тематичні та виховні заходи до Дня Соборності та Свободи України. Про це нам повідомили у прес-службі Львівської облдержадміністрації.  В цей день у школах Львівщини проходитиме низка тематичних та виховних заходів: […]