Колір у жіночій моді є одним з основних факторів, що визначають стиль. Кожного сезону з’являються нові трендові кольори, але правила поєднання відтінків залишаються універсальними. Тому варто їх знати, щоб легко створювати феноменальні вбрання, не боячись, що кінцевий ефект буде незадовільним. Сьогодні ми розглянемо найпопулярніші кольори та їх хороших супутників, а також представимо наймодніші поєднання. З цими знаннями ви можете сміливо купувати жіночий одяг, наприклад, на сайті українського бренду OneByOne.
Правильне поєднання кольорів – чому це важливо?
Іноді жінки купують одяг наймоднішого кольору, а потім… не знають, як вписати його у свій стиль. Може виявитися, що це через відсутність знань про поєднання кольорів. При правильному підборі одягу навіть невиразні, на перший погляд, спідниці, блузки чи штани стають феноменальним доповненням модного лука. Звісно, справа не в залізних правилах, адже мода – це задоволення, веселощі та дуже часто керована інтуїцією спонтанність. Однак якщо ви не впевнені, чи хорошим є те чи інше поєднання, ця стаття розвіє ваші сумніви!
Колірне коло – шпаргалка на кожен день
Основним інструментом поєднання кольорів є колірне коло, яке містить більшість популярних відтінків. Його можна використовувати для створення:
- вдалих контрастних поєднань – обирайте кольори, розміщені один навпроти одного, наприклад, темно-синій з жовтим, синій з помаранчевим або рожевий з зеленим;
- більш стриманих поєднань кольорів – зосередьтесь на суміжних кольорах, наприклад синьому з зеленим, темно-синьому з фіолетовим або червоному з рожевим;
- total look – обмежтеся одним кольором у кількох відтінках.
Як підібрати одяг – кольори для «схуднення» та «потовстіння»
Використовуючи правильно поєднані кольори, ви можете зробити себе візуально стрункішою. Найкращі властивості в цьому відношенні мають темні та холодні кольори, наприклад, темно-синій, антрацитовий, чорний, бордовий, пляшково-зелений та смарагдово-зелений. Також пам’ятайте, що у верхній і нижній частинах стилізації слід уникати контрастів – так силует наче «перерізається», що може порушити пропорції та підкреслити недоліки фігури. Тому однотонні аутфіти, які базуються на схожих відтінках, або total look працюють краще. Аксесуари допоможуть внести яскравіші кольори, які пожвавлять всю композицію.
Якщо ваша фігура характеризується пишними формами, вам слід бути обережними зі світлим одягом. Жіночі білі штани можуть значно потовщувати й підкреслити стегна та боки.
Правила поєднання кольорів
Для кожного кольору можна знайти інші кольори, які йому пасують. Проте є й такі, які викликають немало проблем – чи то через присутність у трендах (купили, бо модне, а що далі?), чи то через незвичний відтінок. Ось кілька правил поєднання кольорів у жіночому вбранні:
- Червоний – найпростіше поєднувати з білим або чорним. Однак цікавіші поєднання вийдуть з бежевими, рожевими, бузковими, кремовими відтінками, коричневим, темно-синім, сірим або зеленим хакі.
- Лососевий – цей свіжий, ніжний і холодний відтінок рожевого чудово комбінується з темно-синім, сірим, коричневим, чорним або кремово-білим. Яскравіші поєднання створять бірюзові або м’ятно-зелені відтінки. Також можна спробувати поєднати лососевий колір з ніжним жовтим.
- Зелений – має багато відтінків, але існують загальні правила поєднання цього кольору з іншими. Варто обирати кремовий, коричневий, білий, бежевий, чорний і сірий. Зелений і червоний також є енергійним і сильним поєднанням.
- Темно-синій – можна додати до стриманого чи більш жвавого стилю. У першому випадку зосередьтеся на поєднанні з кремовим, сірим, бежевим, блакитним або пудрово-рожевим. У другому випадку бажано використовувати насиченіший колір, наприклад, помаранчевий, фуксія, фіолетовий, жовтий (особливо гірчичний), смарагдово-зелений або салатовий.
- Бежевий – це один з найбільш універсальних кольорів, тому його можна поєднувати практично з усім! Він має добрий вигляд як з теплими та енергійними кольорами (червоний, бордовий, жовтий, коричневий), так і з холодними кольорами (синій, темно-синій, зелений). Ви також можете розглядати бежевий як свого роду рятувальне коло, яке пом’якшить занадто яскраву з точки зору кольорів або візерунків стилізацію.
- Лаймовий – найкраще поєднується з білим, різними відтінками зеленого або сірого. А для створення виразних аутфітів можна поєднати цей колір з темно-синім, бірюзовим або фіолетовим.
- Сірий – ще один універсальний колір після бежевого. Він може бути як елегантним, так і повсякденним, міським. Якщо у вас блузка або сукня «важкого» кольору, вона завжди буде мати добрий вигляд у поєднанні з сірим!
- Колір морської хвилі – класичне поєднання – з білим або чорним. Однак варто використовувати палітру схожих кольорів, тобто зеленого і синього. Якщо хочеться чогось жвавішого, додайте кораловий, бордовий або фіолетовий. Колір морської хвилі завжди буде мати добрий вигляд з бежевим, сірим і кремовим.
- Бордовий – це один з найскладніших кольорів, який вимагає ретельного підбору «компаньйонів». Він красиво виглядає в дуеті з білим, чорним і сірим, створюючи елегантне поєднання. Для яскравішого ефекту поєднайте його з синім або червоним. Сміливіші стилізації також можуть включати гірчично-жовтий або цегляно-помаранчевий.
- Смарагдовий – залишається в тренді вже кілька сезонів поспіль. Він створює феноменальні поєднання із золотим, білим, чорним, сірим і темно-синім. Смарагдовий також не боїться сміливіших поєднань – особливо з фіолетовим, блакитним, пудрово-рожевим або різними відтінками помаранчевого.
Температура стилізації
Важливим правилом, яке часто використовують стилісти, є поєднання кольорів по їх температурі. Теплі відтінки містять більше червоного, холодні – синього. Теплі тони живі й радісні, а прохолодні – приглушені й спокійні. Колірна температура також узгоджується з відтінком шкіри, очей і волосся. Варто знати свою колірну палітру, щоб могти підібрати елементи одягу, які пасуватимуть до вашої вроди, а не тільки одне до одного. Наприклад, теплим комплектом буде поєднання коричневих шкіряних штанів з червоною водолазкою, а прохолодним – світлі джинси з блакитним гольфом.
Трендові поєднання кольорів
Дизайнери все більше відходять від стриманих, універсальних кольорів – таких як білий, сірий, чорний або бежевий. Завдяки цьому жінки можуть цікаво комбінувати виразніші кольори, і такі поєднання зараз є наймоднішими. Вдалими прикладами можна назвати поєднання помаранчевого з жовтим, бордовим і червоним. Своєю чергою яскравий червоний з’являється в дуеті з темно-синім, бірюзовим, а також рожевим або м’ятно-зеленим.
Часто жінки комбінують кольори одягу інтуїтивно, але, добре знаючи правила поєднання, можна впевненіше створювати оригінальні композиції. Варто бути сміливою та креативною, адже модний одяг повинен приносити насолоду і задоволення!
Поєднання кольорів одягу з аксесуарами
А як щодо аксесуарів? Не виключайте їх з наведених вище правил поєднання кольорів. Намагайтеся обмежити кількість кольорів у своїй стилізації трьома, навіть якщо ви захочете додати золоті або срібні прикраси. Аксесуари – це дуже важливі колірні акценти, які можуть визначити всю композицію. Іноді невдало підібрана кричуща сумочка або непродуманий шарф можуть порушити всю колірну концепцію. Як включити прикраси у свій стиль? Все просто – сприймайте срібло як відтінки сірого, а золото – як жовтий або бежевий.