Мобілізація: Міноборони назвало категорії чиновників, які підлягають призову

У зв’язку з новими положеннями закону про мобілізацію, які були оголошені Міністерством оборони України, деякі категорії державних службовців тепер підлягають призову на військову службу. Це стосується зокрема представників так званих категорій «Б» і «В».

Речник Міністерства оборони, Дмитро Лазуткін, виступаючи в етері телемарафону, заявив, що рішення мобілізувати деяких держслужбовців випливає з загальнонаціонального «запиту на справедливість». За його словами, державні службовці, які не мають офіційного бронювання від мобілізації, повинні будуть виконати свій обов’язок перед країною шляхом військової служби.

Водночас, чиновники вищої категорії «А», до якої відносяться керівники центральних органів виконавчої влади, а також керівники апаратів Конституційного Суду та Верховного Суду України, залишаються під “бронею”. Вони не будуть залучені до мобілізації, залишаючись на своїх посадах для забезпечення стабільної роботи державного апарату.

Згідно із законом, лише половина представників категорій «Б» та «В» зможуть скористатися правом на відстрочку від служби. Це рішення наголошує на важливості забезпечення балансу між необхідністю залучення нових кадрів до армії та збереженням кваліфікованих фахівців у ключових державних інституціях.

До військового обліку також будуть поставлені пенсіонери силових структур, які мають відповідний досвід і здатні вносити вклад у обороноздатність країни у цей складний період.

Нагадаємо, що Рада схвалила законопроект про мобілізацію.

Next Post

Вітання для Анастасії та Ярини Підківки

Щирі вітання від батьків Анастасії Підківці, учениці 5-го класу ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 ім. Маркіяна Шашкевича, з заслуженою перемогою у ІІІ обласному етапі ХХIV міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика! Анастасія здобула диплом ІІІ ступеня, показавши високий рівень знань і майстерність володіння рідною мовою. Цей успіх є результатом […]