Міжнародний день рідної мови у Золочівському професійному ліцеї

«Всі найголовніші іноземні мови можна вивчити за шість років, але для вивчення своєї недостатньо цілого життя» — Вольтер

movaМова стосується кожної людини, адже науково доведено, що від мови залежить і мислення. У країнах світу люди різняться за своїм менталітетом та світоглядом не тільки через традиції та релігійні переконання, а і в значній мірі завдяки мові, якою вони розмовляють, а відповідно і думають. Давайте побажаємо один одному всього найкращого, і будемо чемно ставитись до рідної мови, особливо якщо ця мова власного народу,такими словами розпочала діалог на уроці мови Нагорна Мирослава Олександрівна.
21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.
Головна декларована мета Міжнародного дня рідної мови — сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. Крім того, ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети.
movaМіжнародний день рідної мови можуть відзначати носії 6000 мов, які на сьогоднішній день зафіксовані в світі.
Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Однак багато мов сьогодні знаходяться на межі повного зникнення. У деяких мов не залишається живих носіїв, тому одним з методів порятунку лінгвістичного багатства планети експерти називають вивчення іноземних мов.
21 лютого у кабінеті української мови та літератури відбувся діалог на тему : «Рідна мова-коріння нації.» між учнями групи №25 та викладачами філологічних дисциплін – Мирославою Нагорною (викладач української мови ), Ольгою Лилик (викладач зарубіжної літератури), Галиною Васечко (викладач французької мови), Світланою Рудою(викладач англійської мови), Олександрою Кутною (викладач німецької мови), Нателею Мацегою (соціальний педагог).
Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова та її наріччя стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.
Зроблені кроки по збереженню і поширенню рідних мов на практиці показали, що це активно служить розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.

Діалог між вчителями та учнями доходив свого логічного завершення. Присутні дійшли до висновку, що мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, Панасом Мирним, Михайлом Коцюбинським, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями. Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.
Нехай для всіх нас материнське слово буде оберегом. Викладачі побажали учням щастя добра та нових здобутків в ім’я України!

Христина Савчук

Залишити відповідь

Next Post

ПРИВИД

Подарунки бувають різними, але, загалом, ми їх поділяємо на дві групи – потрібні і ті, які припадатимуть пилом в далекому кутку нашого помешкання в очікуванні “кращих часів”. А “кращі часи” приходять під час генерального прибирання чи ремонту і ми з великим подивом з течок і комірчин витягаємо симпатичні статуетки, штучні […]