Мінфін скорочує перелік документів, необхідних для завершення державного контролю

Міністерство фінансів працює над удосконаленням механізму “єдиного вікна” в рамках системного реформування митниці. Зокрема, 16 березня Мінфін оновив Перелік документів, необхідних для подання контролюючому органу для завершення державного контролю (Наказ МФУ №368 від 16.03.2018).
Серед нововведень, порівняно з діючим на сьогодні переліком документів, варто виділити наступне:
– перелік документів в розрізі товарів та видів контролю диференційовано по напрямках переміщення товарів на ввезення, вивезення, транзит;
– вказано підстави для необхідності надання контролюючому органові певного документу (посилання на певний закон, постанову Уряду, наказ відповідного міністерства);
– значно скорочено перелік документів, які необхідно подати для завершення екологічного контролю.
Новий наказ спрощує ведення зовнішньоекономічної діяльності і прискорює процес взаємодії підприємств і органів державної влади, які здійснюють ті чи інші види державного контролю.
Наразі ще тривають консультації з Мінприроди та Держекоінспекцією щодо переліку товарів, які мають бути об’єктами екологічного контролю відповідно до норм, зокрема, Базельської конвенції про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх видаленням, Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (СІТЕS).
Після внесення відповідних змін до Переліку товарів, що підлягають державному контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2011 № 1031, будуть внесені подальші відповідні зміни до наказу Мінфіну щодо Переліку документів, які необхідно подати відповідному контролюючому органові для завершення відповідного виду державного контролю.
Даний наказ Мінфіну є нормативно-технічним документом, тобто не встановлює жодних нових правових норм, а носить суто довідковий характер, і вступить в силу з дня його опублікування Державною фіскальною службою.

Cектор організації роботи Буської ОДПІ

Залишити відповідь

Next Post

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб з 1 січня 2018 року

Буська ОДПІ повідомляє, що порядок нарахування та сплати податку на нерухомість регламентується ст.266 Податкового кодексу України. Більша частина норм статті 266 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» Кодексу з 01 січня 2018 року залишилися без змін. Однак, п. 266.10 ст. 266 ПКУ доповнено пп. 266.10.2 та 266.10.3. Відповідно […]