Мій ангел

Kovalchuk MЦе був вечір, у якому доводилося лише надіятися. Я самотньо стояв у одному містечку,посеред дороги, що за 30 км віддаляла мене від дому. Погодні умови щохвилини вбивали мої шанси побачити тьмяне світло автомобільних фар, що прямували б у моєму напрямку. Сніг замітав сліди авто, що ще встигло прорватись крізь цю негоду і втекти до мого приходу на цю дорогу. Кількість грошей у кишені вказувала, що ні готель, ні навіть дешева кафешка із солодкою несмачною кавою мені цього вечора не світить. Залишалося чекати ангела, що б забрав мене із цього сніжного пекла.
Він дійсно нагадував ангела. Чорний кашкет і таке ж пальто були вкриті добрим шаром снігу. Він твердими кроками прямував до мене затуляючись лівою рукою від набридливого снігу, закриваючи водночас і своє лице.
– Мирон! – промовив він простягаючи свою руку. – І думаєш, щось нині їхатиме?
Я губився у словах намагаючись щось путнє відповісти.
– Йдемо до мене зігрієшся, а там може щось і зміниться – промовив він так ствердно, що перечити йому я і не збирався.
Вже на кухні пана Мирона я зміг добре розгледіти його зморшкувате обличчя, широкий ніс і давно нестрижене сиве волосся. За гарячою вечерею він виливав мені свою душу, починаючи із похорону матері і розлучення з дружиною і закінчуючи тим, як самотньо йому у цих стінах. Якщо плачем можна вважати червоні сумні очі, то в кінці розмови він таки плакав.
Ночувати ж мені пан Мирон дозволив у кімнаті, яка скоріше нагадувала музей. На стінах було безліч портретів і фото людей, про які я не наважувався запитувати.
– Не матимеш де ночувати, заходь до мене – промовив він зранку, коли погода говорила про те, що нині я таки опинюся вдома.
За тиждень я був знову коло будинку пана Мирона. Тримаючи у руках пакет із його улюбленим печивом і пляшку коньяку, я крутив у голові слова подяки. Я приблизився до вікна, крізь яке доходило розтягнуте і сумне «вічна-ая пам’ять». І мені стало самотньо і порожньо, як і в той вечір у якому доводилося лише надіятися.
Микола Ковальчук

Залишити відповідь

Next Post

Якісні запчастини до Вашого автомобіля у «AvtoGurt»

Кожен водій зустрічається з питанням, де придбати якісні запчастини до свого автомобіля. Нещодавно у місті Золочеві відбулось відкриття магазину  автозапчастин «AvtoGurt». У цьому магазині представлено широкий вибір зачастин до всіх автомобілів європейського, японського та корейського виробництва, а також мастила оригінальної якості, аксесуари і автокосметика провідних виробників та багато іншого. Як […]