Всупереч тому, що наявність поліса обов’язкового страхування відповідальності водіїв є необхідною для тих, хто керує автомобілем в Україні, його мають далеко не всі. За статистикою, кожен 5-й водій їздить без автоцивілки. Основна причина – особистий негативний досвід. Але якщо розібратися детальніше, то стає зрозуміло, чому трапилася та чи інша ситуація. Сьогодні поговоримо про міфи, якими огорнута ця тема.

Міф №1: я не потраплю в аварію, адже дуже обережний/уважний/маю великий досвід
Впевненість – це добре, але на дорозі самовпевненість буває зайвою. Навіть безаварійний стаж протягом 5–10 років нічого не гарантує. Коли доводиться вчергове купувати такий поліс, як автоцивілка, котрий останніми роками стрімко дорожчає, окремі автовласники вирішують, що зайві витрати ні до чого. І за дуже добре знайомим кожному законом Мерфі (коли трапляється саме те, чого не повинно було бути) відбувається аварія. Звичайно, може нічого не статися, але все ж економити на автоцивілці – це собі дорожче. Адже, потрапивши в аварію, будете власним коштом оплачувати лікування потерпілих та своє, а також ремонт транспортних засобів.
Міф №2: всі страхові компанії ненадійні
Є така думка, що страхові компанії зараз візьмуть кошти, а вже через декілька днів, місяців зникнуть і не виплачуватимуть гроші в разі чого. Теоретично це можливо, але практично – навряд. Звичайно, не варто гнатися за найменшою ціною поліса, обирати потрібно надійну СК, що має досвід роботи та дуже не бажає псувати свою репутацію.
Міф №3: поліси надзвичайно дорогі
Дійсно, останнім часом майже щорічно вартість автоцивілки зростає. Це пов’язано не в останню чергу з якісними змінами стосовно гарантій, які отримують водії та інші учасники дорожнього руху. Але стрибок ціни не такий великий, як може здаватися. Вартість полісу залежатиме від:
- потужності двигуна;
- місця реєстрації власника;
- досвіду безаварійного керування.
Тому, якщо пересядете на більш потужний транспорт чи зміните місце реєстрації, не дивуйтеся, що вартість буде вища.
Міф № 4: для оформлення страховки потрібно багато документів/часу
Дійсно, раніше треба було витратити чимало часу на відвідування страхової компанії. Сьогодні все простіше, адже можна завітати на сайт та заповнити дані будь-коли, навіть не виходячи з дому. Поліс надішлють у цифровому форматі, за необхідності його можна роздрукувати. Також на більшості сайтів вдасться прорахувати орієнтовну вартість на калькуляторі. Зберігати електронний документ зможете на смартфоні, планшеті чи іншому пристрої. Але варто їх мати під рукою, щоб за необхідності надати для перевірки.

Міф №5: страхові компанії не хочуть виплачувати компенсації
Розповіді про те, що страхова не виплатила кошти, можна знайти не лише по тематиці автоцивілки, але також стосовно інших полісів. Річ у тому, що при оформленні документу більшість людей вирішують зовсім не читати договір чи роблять це поверхово. У результаті всі умови обслуговування залишаються невідомі. Коли ж настає страховий випадок, виникають проблеми, і у всьому традиційно звинувачують страхові компанії. Головна порада – уважно читайте договорі, тоді нічого подібного не відбуватиметься, а ви однозначно розумітимете свої права та обов’язки.