Міфи про 4G: що з ними не так?

4G

Впровадження швидкісного 4G інтернету в Україні супроводжувалося розповсюдженням міфів, які не мають жодного відношення до дійсності.

Але сьогодні інтернет 4G вже став нормою й з’явився практично у всіх населених пунктах. Лідером по впровадженню технології залишається компанія Київстар, яка володіє найбільшою мережею базових станцій. Станом на листопад 2020 оператор встановив 4G в понад 14 тисяч міст та сіл, забезпечивши швидкісним інтернетом 85% населення. При такому рівні проникнення технології в наше життя, пора нарешті розібратися з усіма міфами та відкинути сумніви, які заважають нею користуватися.

Шкідливе випромінювання

Базові станції мобільних операторів дійсно створюють досить потужні радіосигнали. 

Але на відміну від гамма-променів або рентгена, які іонізують матерію, руйнують ДНК та призводять до появи агресивних новоутворень, радіочастотна енергія цими властивостями не володіє. 

Більшість досліджень, які проводяться авторитетними університетами, наприклад, Danish Study або Million Women Study, свідчить про відсутність прямої шкоди 4G на людину.

До того ж, в Україні до недавнього часу діяла найсуворіша у Європі норма максимального рівня електромагнітного випромінювання – 10 мкВт/см2. В інших країнах цей показник становить 100 мкВт/см2, що також вважається повністю безпечним для здоров’я людини.

Погана швидкість роботи

4G

Другий серйозний міф на шляху розвитку 4G в Україні, особливо на ранніх етапах, – відсутність об’єктивних причин переходити на 4G, адже попередньої швидкості цілком вистачає.

Але сьогодні, за статистикою світового сервісу виміру швидкості Ookla, середня швидкість в мережах 4G становить близько 20 Мбіт/сек. Це досить високий показник, який вже становить серйозну конкуренцію навіть провідному підключенню. 

На такій швидкості можна:

  • дивитися потокове відео у високій якості без простоїв;
  • грати у вимогливі онлайн-ігри;
  • відправляти файли великого розміру.

Крім об’єктивних вигод від високої швидкості, в 4G є й інші технологічні плюси:

  • більш захищена SIM-карта;
  • збільшена ємність мережі – просідання за швидкістю інтернету або неможливість здійснити або прийняти дзвінок в місцях великого скупчення людей майже виключені.

Великі витрати

Також у деяких користувачів мобільного інтернету були побоювання щодо 4G, пов’язані зі збільшенням вартості послуг. Адже велика швидкість передбачає збільшене споживання трафіку, а за кожен мегабайт мобільного інтернету потрібно платити.

У відповідь скептикам Київстар розробив тарифи з безлімітним інтернетом та пакетами від 6 до 12 Гб на місяць. Також, у межах деяких тарифів надається можливість користуватися популярними ресурсами та мобільними додатками без тарифікації трафіку. 

За фактом 4G зробив інтернет на смартфоні доступніше та вигідніше. А підвищення щомісячної оплати найчастіше відбувається з економічних причин – зростання інфляції чи падіння гривні.

Next Post

Різдвяні візерунки від ансамблю "Січ" (відео)

Різдвяні візерунки від Народного аматорського чоловічого вокального ансамблю “Січ” Золочівського районного Народного дому (керівник Р. Стельмахович). Поділіться цим у соцмережах:
Січ