«Ми чуємо Тебе, Кобзарю, крізь століття…»

Народ без минулого – людина без пам’яті. Щоб не стати безпам’ятними манкуртами без роду і племені, треба вивчати історію рідної землі, її культурну спадщину; вивчати «від слова до слова», не минаючи «ані титли, ніжетії коми». Адже гіркі уроки минулого нерідко озиваються гірким докором і сьогодні…

Доторкнутися до таємниці слова Великого Тараса, спробувати розгадати зміст його пророцтв мали нагоду учні Золочівського економічного ліцею. Цими днями традиційно відзначаються Шевченківські дні, і ліцеїсти вкотре вшанували пам’ять видатного поета.

У п’ятницю, 11 березня, актова зала ліцею перетворилася на віртуальний музей Тараса Шевченка. Екскурсоводи (ліцеїсти групи Е-1) розповідали гостям заходу про різні етапи життя і творчості поета. Молодші ліцеїсти виконували пісні на слова Кобзаря у супроводі бандури та під акомпанемент гітари. По-новому звучали Шевченкові слова у сучасному музичному оформленні. А на завершення дійства дев’ятикласники запропонували глядачам інсценізацію поеми-містерії «Великий льох».

Блискуча гра юних акторів не залишила нікого байдужим і змусила замислитися над проблемним питанням злочину перед Батьківщиною та розплатою за нього.

Наталія Ковалик,
учитель української літератури ЗЕЛ

Залишити відповідь

Next Post

Відзначення Шевченківських днів в ДНЗ № 7 « Веселка» (відео)

В історії завжди залишаться імена, які з гордістю вимовляє людство, до яких належить й ім’я великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Весь всій могутній талант він присвятив служінню народові. І сьогодні, живучи у вільній незалежній державі, ми з гордістю згадуємо Великого Кобзаря,бо він убрав у себе безсмертне дихання душі. Бо […]