Мешканці Золочівщини взяли участь у фестивалі «Ту Стань»

Вже багато років поспіль у підніжжі стародавньої Тустані – наскельної фортеці і митниці ІХ-ХVІ століть, відбувається один з найпотужніших фестивалів середньовічної культури «Ту Стань!».
Мешканці Золочівщини з ініціативи вчителя історії Криницького Т. О. 3 серпня 2019р. взяли участь у фестивалі «Ту Стань».

“Атмосфера середньовіччя давала можливість поринути у побут, звичаї, традиції та культуру, як європейських так і східноєвропейських країн. Оскільки делегація Золочівщини складалася, як із педагогів так і студентів, і учнів то даний відпочинок носив ще й культурно-просвітницький характер.

На фестивалі «Ту Стань» в ніч з 3 на 4 серпня відбувалась реконструкція середньовічної фортеці.  Участь у реконструкції взяли клуби Київщини, Львівщини та ряд реконструкторів з різних куточків країни. Дійству передували штурм фортеці лицарями, що увінчався боєм у стін «Ту Стані». Наступний другий бій полягав у використанні тарана з підтримкою лицарів–лучників, які використовували стріли з підпалом.

 Фестиваль  Ту Стань

Не обійшлось і без певного елементу імпровізації з боку глядачів не долучених до реконструкції, зокрема мешканці Золочівщини теж долучились до взяття фортеці. Проте, українська твердиня виправдала девіз цьогорічного фестивалю «Наш дім наша фортеця».

Лише заради реконструкції взяття фортеці, ми учасники фестивалю закликаємо Галичан підтримувати подібні дійства, що сприяють відродженню української культури в її багатогранних вимірах”, – про це “Золочів.нет” повідомив вчитель історії Криницький Т.О.

Нагадаємо, що основною метою «Ту Стані!» є відновлення та популяризація української середньовічної культури та наскельного міста-фортеці Тустань.

 Фестиваль  Ту Стань

Залишити відповідь

Next Post

Через ремонт буде ПЕРЕКРИТО рух на ділянці дороги біля с. Підгірці (напрямок Золочів-Броди)

До уваги мешканців Золочівського та Бродівського району, у зв’язку із проведенням ремонтних робіт з 7.00 год 6 серпня 2019 року буде ПЕРЕКРИТО рух транспортних засобів на ділянці дороги загального користування Ясенів-Золочів (напрямок Золочів-Броди) біля с.Підгірці в Бродівському районі. Про це “Золочів.нет” повідомили у Золочівській РДА. Просимо всіх учасників дорожнього руху […]