Маленька золочів’янка в переможцях Всеукраїнського конкурсу…

Завершився Всеукраїнський конкурс дитячих малюнків на тему  “Національний банк майбутнього ”який проводився з  метою підвищення рівня знань  дітей про Національний банк України, його функції та завдання, а також виявлення творчих здібностей дітей.
Любити Україну – це означає любити й її національну валюту. Адже без сильної гривні немає і не буде сильної та незалежної країни. І якщо ми хочемо, щоб наші діти виросли патріотами – то повинні навчити їх з дитинства поважати свою валюту. Такими міркуваннями керувалися в НБУ, оголошуючи конкурс дитячого малюнка.
У Конкурсі взяли участь 2 327 учасників зі всієї України, які надіслали  2 667 робіт. Найстаршому учасникові виповнилося 14, а наймолодшому  – 6 років. Під час першого туру конкурсу було визначено уповноваженим журі територіальних управлінь Національного банку України 75 переможців, по 3  у кожній області. Вони були нагороджені керівництвом територіальних управлінь. Під час другого туру  конкурсу, що проходив  у Національному банку України, у місті Києві, уповноважене журі Національного банку України, до складу якого увійшли: Чайковський Роман Ярославович – начальник відділу розробки дизайну та технічного забезпечення Банкнотно-монетного двору Національного банку України, заслужений художник України; Гордієнко Наталія Валентинівна – директор Музею грошей Національного банку України; Гримська Марта Ігорівна – радник Голови Національного банку України; Кочубей Микола Савович – народний художник України, член Спілки художників України; Кудрявцева Зоя Феліксівна – головний спеціаліст Департаменту зовнішньоекономічних відносин Національного банку України; Лошманова Тамара Олегівна – начальник Управління нумізматичної продукції та маркетингу Генерального департаменту регулювання грошового обігу Національного банку України; Харук Олександр Григорович – художник, голова дипломної комісії кафедри графіки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, визначили переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Національний банк майбутнього». Переможцями стали троє дітей, з яких і наша золочів’янка, шестирічна Юлія Козич – яка посіла третє  місце – робота «Я несу свою копійку, у найкращий банк в комірку». Вона навчається у Центрі дитячої та юнацької творчості, у гуртку образотворчого мистецтва «Палітра».

Унікальна можливість випала для переможців цього конкурсу, поїздка в Київ на нагородження. Маленька Юлія з мамою та художнім керівником Гевко Галиною вирушили до столиці. Надзвичайно гостинно та приязно прийняли їх в Нацбанку. Поселили у готелі (в центрі Києва), де працюють надзвичайно приємні та щирі люди, які подбали про їх комфортний відпочинок та дуже смачний сніданок.
Для них були проведені екскурсії до Музею грошей в НБУ. У ньому відбулась презентація серії пам’ятних монет. З експозиції та цікавої розповіді працівника банку вони дізнались про грошовий обіг на території України з давніх часів до сьогодення. Дуже змістовно та цікаво була проведена екскурсія у Музей дорогоцінних металів та коштовного каміння, а також у Музей цінних подарунків. Зі слів банкірів, вони дізнались про те, що ця унікальна установа, яка поєднує у собі архітектурну довершеність велич та розкіш, у близькому майбутньому буде працювати лише для зустрічей надзвичайних та високих делегацій, на чолі із Головою Нацбанку. Робочі органи, тобто весь працюючий апарат буде перенесений у іншу будівлю. НБУ по вулиці Інституцькій, 9, буде працювати як музей.
Урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу, відбулася у великому палаці Національного банку України, на якій були присутні начальники управлінь зі всіх областей України, високоповажні гості та переможці дитячого конкурсу… На святі Голова Національного банку України – Сергій Арбузов вручив почесні нагороди, грамоти, та цінні призи дітям-переможцям, серед яких була і наша Юлія. На святі вона розповіла віршик про Національний банк, написаний власноруч, за який отримала щирі оплески. Також, відбувся концерт у якому взяли участь соліст ансамблю пісні і танцю Збройних сил України Сергій Юрченко та заслужена артистка України Наталка Карпа, у виконанні яких пролунало кілька пісень. На завершення концерту була виконана пісня-подарунок “Наша гривня ”. Після церемонії нагородження для дітей-призерів та гостей був влаштований святковий обід.
Від яскравих вражень та позитивних емоцій цей день свята, подарований дітям, їхнім батькам та вчителям-наставникам запам’ятається надовго.
У вересні-жовтні Україна побачить книгу-фотоальбом з малюнками переможців Всеукраїнського конкурсу «Національний банк майбутнього». Найкращі роботи учасників Конкурсу експонуються  в центральній будівлі Національного банку України.
Гевко Галина(художній керівник гуртка “Палітра”) висловлює найщиріші слова вдячності Кудрявцевій Зої Феліксівній, головному спеціалісту Департаменту зовнішньоекономічних відносин Національного банку України, надзвичайно щирій, позитивній та хорошій людині, відповідальній за проведення цього конкурсу, виставки та свята. А також особлива подяка Володимиру Олександровичу Васюті, начальнику відділу економічної роботи та грошово-кредитних відносин, управління НБУ у Львівській області, професійній, інтелектуальній та доброзичливій людині.
Працівники банку радять батькам з дитинства прищеплювати своїм чадам повагу до грошей. Тоді, ставши дорослими, діти зможуть правильно розпоряджатися своїми фінансами.
Вихованці Золочівського ЦДЮТ, завдяки своїй старанності та таланту і надалі братимуть участь у різноманітних конкурсах та виставках. Хочеться побажати їм та їхнім художнім наставникам прихильності Муз та натхнення у мистецтві, щоб і надалі примножувати свої творчі здобутки.

Олеся Сукмановська

Залишити відповідь

Next Post

На Білій горі вшанували Маркіяна Шашкевича (відео)

Будитель Галичини – цінуємо, пам’ятаємо, вшановуємо! Підлисецька горо біла! Як тебе не бачу, Так ми тяжко, так ми сумно, Що трохи не плачу. (Маркіян Шашкевич)  5 серпня 2012 року на Білій горі, у селі Підлисся, Золочівського району, відбулося вже традиційне вшанування пам’яті будителя Галичини Маркіяна Шашкевича. Свято розпочалося з Служби […]