Майстер-клас з писанкарства у Золочеві (відео)

Своєю таємничістю яйце споконвіку полонило уяву людини. Воно – зародок нового життя, втілення вічності, перемоги буття над смертю, добра над злом. Це маленька копія Всесвіту, де шкаралупина – небо, плівка, що її встеляє – небосхил і хмари, білок – води, а жовток – земля з усіма її багатствами.Традиція писати писанки сягає своїм корінням в сиву давнину, коли людина була неподільною з природою.
Українська писанка стала невід’ємною частиною Великодня. Існує багато красивих легенд про походження писанки у християнстві. Але значення не змінилося, вона символізує народження життя, його безперервність та оновлення. Писанку вважали чудодійною вже з нанесенням на неї орнаменту. Це своєрідний оберіг від усякої нечисті, хвороби, вогню і нещасть.
Писанкарство — ціла наука, складна і цікава. Писанкарка мала починати роботу у чистому одязі та з чистими, світлими думками, подалі від заздрісних чужих очей. Ретельно підбирали яйця, обмивали водою з оцтом. Орнамент наносили спеціальним пристроєм — писачком, який занурювали у розтоплений бджолиний віск.

У цей Передвеликодній час майстер-клас із подільської, холмської, лемківської писанки проводять майстрині Галина Гевко та Люба Кармазин у Золочівському економічному ліцеї. Організувала це дійство голова  товариства «Родинне дерево» Світлана Наливайко. Прийшли навчитися писати писанку багато охочих.

Залишити відповідь

Next Post

У Золозулях посадили ліс (відео)

Уже стало доброю традицією для державного підприємства «Золочівський лісгосп» брати участь у Всеукраїнській акції Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу в твоїх руках», яка стартувала 21 березня, і тривала до 20 квітня. «При посадці в Зозулівському лісництві на площі 0,4 га  висадили 3017 штук сіянців, з них 2560 штук […]