Мадонна в експозиції Великого палацу Золочівського замку

Культ Діви Марії дуже шанований і популярний в християнському світі. В експозиції Великого житлового палацу є декілька зображень Мадонни відомих європейських художників. Сьогодні мова піде про одну з багаточисельних Мадонн А. Дюрера «Мадонну з дитятком».

Альбрехт Дюрер був найяскравішою зіркою німецького Відродження. Це великий живописець, гравер, математик, інженер. Народився в Нюнберзі 21 травня 1471р. в сім’ї ювеліра, і батько був його першим вчителем. В творчому доробку митця є багато гравюр на дереві, міді, які його прославили. А також є багато зображень Діви Марії з дитятком. В шлюбі з Агнесою в художника дітей не було, то можливо це таке своєрідне прохання Господа про дитину. Спадок Дюрера складає 80 станкових творів, більше 200 гравюр, більше 1000 рисунків, скульптура, рукописні матеріали.
В експозиції музею представлено копію Дюрера «Мадонна з дитятком».

Оригінал картини знаходиться у Відні в Художньо-історичному музеї. Картина виконана на дереві олійними фарбами. Оригінал художник написав у 1526 р. розміром 43х32 см. Копія трішки більшого розміру 54,5х42.5 см. Мадонна з дитятком – одне з найдосконаліших творінь великого майстра Північного Відродження. Юна мати з любов’ю і ніжністю дивиться на дитину, що тримає в руках розрізану грушу. Дитина зображена в складному ракурсі, його фігура повернута до глядача. На темному фоні чарівна молода жінка з дитятком. Її лице накрито прозорою вуаллю, з-під якої видніється золотисте волосся. В оригіналі сукня Мадонни синього кольору. Копіїст вніс свої зміни, зобразивши Мадонну в темно-зеленій сукні. Неземне сяйво довкола голови дитятка виконано дуже делікатно, джерело світла не визначене, але волосся сяє ніби німб.
Марія в роботах Дюрера часто спокійна і щаслива жінка, яка ще не знає, що чекає її сина. Вона тримає Його на колінах, забавляє грушею. А дитина частіш за все оголена з круглою голівкою, повненькими ручками і ніжками. Щоби малювати такий образ потрібно спостерігати за дітьми, а основне їх любити. А образ матері, яка дарує життя іншій людині – символ безсмертя людського роду.


Залишити відповідь

Next Post

Діяльність Центрів обслуговування платників регламентовано

Золочівська ОДПІ повідомляє, що наказом ДФС України від 20.05.2016№458 “Про затвердження документів, які регламентують діяльність центрів обслуговування платників” встановлено єдині організаційні принципи роботи Центрів обслуговування платників органів ДФС (далі- ЦОП), в якому платникам надаються адміністративні послуги, консультації, прийом та реєстрація звітності, вхідної кореспонденції . Перелік послуг, які надаються суб’єктам звернень […]