Львівський бабак Мишко пророкував весну (відео)

babak15 лютого, на Стрітення у Львівському міському еколого-натуралістичному центрі розбудили бабака Мишка. Він напророкував, що цього року весна буде пізньою.

Щойно клітку з бабаком відкрили, він почав утікати і ховатись. У центрі пояснюють: це означає, що весна прийде через шість тижнів, тобто в кінці березня – на початку квітня. Адже існує повір’я: якщо бабак прокидається, бачить свою тінь і починає ховатися – це на пізню весну. І навпаки, якщо не бачить тіні – тоді варто очікувати ранньої весни.

«Натомість інші природні прикмети, які ми відстежуємо за нашими тваринами, показують, що весна не забариться. Тобто настане на два тижні раніше, ніж спрогнозував Мишко. Адже фазани і самці качки вже готові залицятись до самок, що вказує на близьку весну», – розповів директор Львівського еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

Він також розповів, що примусово бабака ще ніколи не будили. Однак восени 2013 року львівські бабаки заснули на півтора місяця раніше, ніж звично, 20-21 вересня. Тому сьогодні, прокинувшись, Мишко дезорієнтувався і був дратівливим.

«Мишко дає кращі прогнози, ніж харківський бабак. Наприклад, торік харківський помилився, а наш спрогнозував правильно. Цього року прогнози обох бабаків співпадають», – сказав Ігор Антахович.

Також, з його слів, минулої осені центр втратив двох подруг Мишка. «Обидві Марусі були вже старі, Мишко залишився сам… Мишко також старий, йому вісім років. Зазвичай бабаки живуть до 10 років. Тому будемо шукати молодих бабаків, аби вони були ручними, як Мишко. І щоб діти, що приходять до нас у центр, могли з ними спілкуватися», – сказав Ігор Антахович.

Нагадаємо, минулого року бабак Мишко навіщував пізню весну і його прогноз справдився.

Джерело: ZAXID.NET


Залишити відповідь

Next Post

Правий сектор: Влада готує теракти

В Україні ймовірні теракти, які готують представники МВС України. Про це йдеться у заяві лідера “Правого сектору” Дмитра Яроша. Він нагадав, що Правий сектор вже виступав із заявою про те, що “ФСБ і, можливо, окремі представники МВС України готують теракти з метою дискредитації Правого Сектору та протестного руху загалом”. “На […]