Львівська облрада виділила 700 тис. грн на першочергові роботи по збереженню замку у Поморянах

pomorjanuЛьвівська облрада затвердила програму «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2016-2018 роки». На її реалізацію передбачили 9 млн грн. з обласного бюджету.

«За» це рішення проголосували 67 депутатів на сесії 29 березня, про це інформує ZIK.

Програма передбачає заходи з охорони культурної спадщини, паспортизації, інвентаризації та реставрації пам’яток культурної спадщини.

“У відповідь на моє звернення на Голову Львівської обласної ради Олександр Ганущин та Голову комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради юрій візняк, депутати включили Замок-палац – пам’ятку національного значення у смт. Поморяни (700 тис. грн. виділили на виконання першочергових аварійно-відновлюваних робіт) в програму «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2016-2018 роки». На найнеобхідніші роботи потрібна значно більша сума, у листі я просив передбачити порядка 3 млн. грн., але розуміючи, що обласний бюджет не в стані повністю покрити витрати з фінансування проведення реставраційних або консерваційних робіт для збереження пам’ятки архітектури, направив депутатський запит, який буде зачитаний з трибуни Верховної Ради України у цю п’ятницю, щоб закликати народних депутатів віднайти необхідні кошти ще у Державному бюджеті” України. ” – розповів Народний депутат Тарас Батенко.

Зокрема, на паспортизацію об’єктів культурної спадщини передбачено 700 тис. грн, на протиаварійні, реставраційні роботи – 6 млн грн, на впорядкування історичних кладовищ, поховань – 380 тис. грн, на пошук і впорядкування жертв війни та політичних репресій – 440 тис. грн, на проведення археологічного обстеження «Археологічний кадастр Львівської області» – 340 тис. грн, популяризацію історико-культурної спадщини – 300 тис. грн, на дерев’яні церкви, внесені до списку ЮНЕСКО – 760 тис. грн, виготовлення ПКД для дерев’яних церков – 70 тис. грн.

Передбачено 700 тис. грн на палац у селищі Поморяни Золочівського району. Виділені кошти на ремонт цілої низки дерев’яних церков.

За матеріалами: ZIK.

Залишити відповідь

Next Post

Відбулося засідання сесії Золочівської районної ради (відео)

29 березня 2016 року відбулося п’яте засідання ІІ сесії VII скликання районної ради. У сесійній залі зареєструвалося 27 депутатів. Пленарне засідання вів в.о. голови районної ради Андрій Леськів. Депутати до запропонованого порядку денного внесли ще два питання: «Про роботу КП «Центральна районна аптека Золочівської районної ради Львівської області» та «Про […]