Львівщина підготується до відзначення 100-річчя з дня народження Миколи Лемика

Депутат Львівської обласної ради Тарас Батенко виступив з ініціативою вшанувати пам’ять видатного діяча ОУН Миколи Лемика та у 2013 році провести ряд заходів до підготовки святкування 100-річчя з дня його народження. З відповідною ініціативою Тарас Батенко звернувся до голови Львівської обласної ради. Текст звернення подаємо повністю:

 Голові Львівської обласної ради

п. П.Колодію

Шановний Петре Несторовичу!

4 квітня 2014 року виповниться 100 років з дня народження Миколи Лемика, відомого діяча ОУН на теренах Західної України, судовий процес над яким у 30-х роках ХХ ст. привернув увагу світової громадськості до Голодомору в Україні. Своїм життям і жертовною боротьбою за ідеали незалежності України він став взірцем для виховання національно-патріотичних цінностей у молодого покоління українців.

У жовтні цього року на батьківщині Героя, в селі Солова Золочівського району, з ініціативи місцевої громади і за мого сприяння було встановлено та освячено перший в Україні пам’ятник Миколі Лемику. Ця подія мала широкий резонанс далеко за межами краю.

Зважаючи на важливий внесок Миколи Лемика у процес відродження української державності, прошу Вас доручити профільним комісіям Львівської обласної ради розробити комплекс заходів з підготовки до відзначення 100-річчя від дня його народження та передбачити їх фінансування у бюджеті 2013 року.

Зокрема, зі свого боку пропоную включити до підготовчих ювілейних заходів на 2013 рік:

–         реконструкцію Народного дому в с.Солова та створення кімнати-музею (експозиції), присвяченої життю Миколи Лемика;

–         проведення тематичних круглих столів і конференцій, присвячених 80-им роковинам Голодомору в Україні і судовому процесу над Миколою Лемиком;

–         публікування статей у регіональних засобах масової інформації та створення тематичних телепрограм;

–         проведення обласного конкурсу на написання художніх творів і публіцистичних досліджень про Миколу Лемика;

–         проведення пізнавальних екскурсій для школярів по місцях видатних особистостей нашого краю – борців за незалежність України.

Також прошу рекомендувати органам місцевого самоврядування увічнити ім’я Миколи Лемика у назвах вулиць, площ, зокрема, у м.Золочеві.

Про прийняті рішення прошу повідомити мене у відповідності до ст.13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

З повагою

Тарас Батенко

Залишити відповідь

Next Post

На дорогах – ожеледиця, будьте обережними!

У зв’язку з погіршенням погодних умов просимо всіх учасників дорожнього руху бути особливо обережними.  Пішоходи повинні неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху, переходити дорогу тільки у встановлених місцях та попередньо переконавшись у відсутності небезпеки. Пам‘ятайте, що не можна раптово виходити чи вибігати на проїзну частину дороги, у тому числі й на […]