Львівобленерго: Допустити контролера до лічильника — обов’язок споживача!

Споживачі зобов’язані допускати працівників ПрАТ «Львівобленерго» до електролічильників для проведення контрольного огляду та зняття показників. Це передбачено «Правилами роздрібного ринку електричної енергії», які затверджені НКРЕКП (далі — Правила).

Чому виникла проблема?
У нових Правилах зафіксовано обов’язок наших побутових клієнтів щомісяця станом на перше число знімати фактичні показники електролічильника та протягом п’яти календарних днів надавати їх ПрАТ «Львівобленерго».
Змінилась і робота контролерів «Львівобленерго». Якщо раніше вони щомісячно знімали показники у всіх споживачів, то тепер — лише здійснюють контрольні огляди та зняття показників не рідше, ніж раз на три місяці.
Але деякі з наших споживачів не допускають контролерів до лічильників для проведення огляду, мотивуючи це тим, що самостійно подають показники.
Це порушення п.5.5.5 Правил: «Споживач електричної енергії зобов’язаний забезпечувати доступ представникам оператора системи (після пред’явлення ними службових посвідчень) до об’єкта споживача для проведення технічної перевірки засобу комерційного обліку, електроустановок та електропроводки, вимірювання показників якості електричної енергії, контролю за рівнем споживання електричної енергії».

Для чого здійснюються контрольні огляди електролічильників?
Щоквартальний контроль приладів обліку здійснюється для огляду їх цілісності, наявності на них пломб, належної працездатності, а також для зняття контрольного показу, тобто чи об’єктивно фіксує свої кіловат-години сам споживач.
Відповідно, якщо споживач вірно подає показники і не здійснює крадіжок електроенергії — боятись пустити контролера до лічильника немає сенсу.

Наслідок недопуску контролерів — відключення
Відповідно до п. 7.5. Правил, оператор системи розподілу має право припинити повністю або частково постачання електричної енергії споживачу у разі недопущення представників оператора системи до приладів обліку електроенергії.
У зв’язку з цим просимо всіх наших споживачів забезпечувати безперешкодний доступ до електролічильників працівникам «Львівобленерго» для виконання своїх службових обов’язків.

Для інформації: «Правила роздрібного ринку електричної енергії» затверджені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг N 312 від 14.03.2018р. і введені в дію з 11.06.2018р.

Прес-служба ПрАТ «Львівобленерго»

Залишити відповідь