Люстра в інтер′єрі: які завдання вона виконує

Люстрою називають світильник, який закріплюється на стелі і є джерелом верхнього освітлення. Її значення важко недооцінити, адже коло функцій велике:
– Забезпечення основного освітлення у кімнаті;
– Підкреслення загального стилю житла або виконання ролі декоративного акценту;
– Візуальне коригування особливостей приміщення.
За способом кріплення люстри поділяються на три основні види: підвісні, стельові та вбудовані. Підвісні варіанти прикріплюються при допомозі шнура чи ланцюга, стельові – безпосередньо до стелі, а вбудовані – вмонтовуються в натяжні полотна чи гіпсокартонні конструкції. Також люстри виготовляються у різному дизайні, що дозволяє підібрати модель для інтер’єру певної стилістики.
Щоб такий пристрій успішно «справлявся» зі своїми завданнями, необхідно відповідально поставитись до вибору. А те, якому саме екземпляру надати перевагу, залежить від багатьох нюансів.
На що звернути увагу, вибираючи люстру
Перед покупкою потрібно врахувати наступні фактори:
Безпечність та якість люстри. Гарантувати безпеку та тривалий термін експлуатації можуть тільки надійні виробники. Підібрати якісну люстру можна у спеціалізованому магазині з хорошою репутацією, або зайшовши на перевірений сайт, який займається продажем такої продукції.

Площа кімнати, де буде встановлений світильник. Для просторих кімнат з високою стелею підходять будь-які варіанти. В такому випадку можна дозволити собі підвісні моделі с масивним декором – вони не будуть «перевантажувати» простір. Якщо ж приміщення невелике, варто зупинитись на компактному варіанті, стельового чи вбудованого типу. При цьому світильник не повинен бути надто маленьким – такий контраст візуально зробить приміщення схожим на тісну «коробку». Потужність світильника (відображається сумою потужності ламп) має забезпечувати потрібний рівень освітлення. Оптимальна потужність для спальні − 10-12W, для санвузла, робочого кабінету чи дитячої − 15-18W, для вітальні − 20W (з розрахунку на квадратний метр). Якщо приміщення надто велике, доцільно спланувати додаткове освітлення.
Стиль. За стилем люстра повинна гармоніювати із атмосферою приміщення. Якщо власник – прихильник еклектики, дизайн може дещо відрізнятись від загальної обстановки, але в такому разі слід продумати все особливо детально і бути впевненим у своєму смаку. Відомо, що від еклектики до несмаку – один крок.

Залишити відповідь