ЛІТНІЙ ТАБІР ДЛЯ ДІТЕЙ І ШКІЛЬНОЇ МОЛОДІ ПАРАФІЇ УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ м. ЗОЛОЧІВ

Кілька днів тому закінчилася «Оаза» (Літній табір) для дітей та шкільної молоді Римо-католицької парафії Успіння Пресвятої Діви Марії м. Золочів під супроводом місійної спільноти “Схід”, котра звершує свою послугу під патронатом Монашого Чину Отців Редемтористів (Чин Найсвятішого Ізбавителя) Варшавської Провінції (Польща). Група прибула до нас в кількості десяти осіб. Серед яких 2 духовні особи і решта особи різних професій (лікарі, вчителі, аніматори і інші).
 
На початку декілька слів, що то за така «Місійна Група “Схід”. Отож, місійна команда “Схід” існує з 1991 року і працює при Вищій Духовній Семінарії ОО. Редемптористів в Тухові біля м. Тарнов (Польща). Її членами є не тільки особи духовні, але також парафіяни, які становлять переважну більшість команди і працюють за різними професіями (наприклад: вчителі, лікарі, медсестри, студенти і навіть школярі старших класів). Власне ці люди на добровільних засадах, без якихось корисливих намірів, жертвують свій вільний час. Це час відпустки (а переважно оази відбуваються влітку) проводячи його у різних парафіях з молоддю та дітьми в Україні, Білорусі та Росії. Ця послуга проявляється зокрема в організації та проведенні цього типу літніх оазових реколекцій на основі подібності до грецької тріади храм-стадіон-театр. Кожного року є свій план і конкретна тема реколекції.
Цього року участь у оазі взяло понад 60 дітей віком від 4 до 15 років. Діти були поділені на 5 груп. Допомагали місійній команді декілька молодих аніматорів з нашої парафії, котрі проявили своє бажання добровільно служити. А були це саме: Юлія Демчур, Оля Кутернога, Юля Кутернога, Марічка Кутернога, Маряна Кушнір, Оля Бистрова, Христина Попадюк та Андрій Бурбан, котрі служили допомогою в організації різних міроприємств, підтримували дисципліну в групах, а також допомагали перекладати проголошуване Слово Боже під час реколекції і пояснювали Його зміст для самих найменших учасників.
Разом було понад 80 учасників реколекції і тривали вони з понеділка по суботу, від 06.08 по 11.08 цього року.
Головною темою і метою проведення табору цього року, було поглиблення знань про Літургійний Рік – а це знання про кожен з його періодів: отже, це Період Адвенту, Період Різдва Господнього, Період Звичайний, Період Великого Посту, Період Воскресіння Господньго). Тому основною метою реколекцій було поглиблення знань про всі обов’язкові Великі Свята протягом року.
Отож, на кожний день було заплановано щось інше. Так, що діти мали змогу: молитися та пройти катехитичні науки, виступити на сцені парафіяльного дому, а також пограти в різноманітні спортивні ігри на свіжому повітрі, на нашому золочівському стадіоні біля заводу
Кожен день починався у храмі молитвою на Вервиці, потім св. Месою і проповіддю о.Станіслава Яніга Редемтористи з активною участю самих дітей.
Дальше легенький сніданок з смачних булочок і свіжо видоєним молоком без емульгаторів і барвників від корів Вороняцьких, чаєм чи какао…
А далі – реколекції з читанням Святого Письма, розважанням причт і біблійних оповідань. Після цього праця в групах, коли кожна з 5 груп отримувала завдання і йшла його приготовляти і виконувати. Для когось, це було постановка сценки про ту чи іншу подію з Біблії, для когось, це був спів пісень на дану тему, а для наймолодших, це було переважно розмальовування образків, вирізування і склеювання відкриток чи аплікацій.

Після презентацій виконаних робіт діти йшли на смачнющий обід. Після обіду вихід на свіже повітря згаданого вже стадіону, де проводилися різні забави для них. Були також різні спортивні змагання в тому числі і по футболу. А найбільше дітям сподобалося і запам’яталося запускати в небо повітряні змії.
Це була прекрасна справа. Деякі молодші діти в поті чола, у траві по коліна бігали з великою швидкістю, щоб побачити на собою на висоті кілька десять метрів повітряного змія. Але враження на певно не забутні. В інші дні учасники реколекцій також ходили у басейн парафіяльного дому.
Під кінець дня був завжди підвечірок – свіженька булочка з чаєм чи какао. Закінчувався кожен день молитвою і оглядом відео чи мультфільму, який підсумовував дану тему дня. І тоді діти поверталися до своїх домівок на нічліг, щоб знову рано прибути у храм.
В рамках табору відбувся похід до с. Єлиховичі. Можна сказати, що відбулося малепаломництво учасників реколекції. Адже діти увесь час ходи молилися і співали на хвалу Божу. Під обід паломники прийшли до Єлиховецького костелу Воздвиження Святого Хреста. Там звершилась Свята Євхаристія, на котрій діти написавши подяки і прохання на маленьких  червоних сердечках зроблених з паперу, складали їх з запаленими свічками Богові під час офірування дарів.
А що було потім …?
Йдемо до лісу, де вже на нас чекали смачні ковбаски, печені на вогні настоятелем нашої парафії кс. Михайлом Голдовичем і вікарієм кс. Юрієм Ткачем. Щиро і сердечно їм за це дякуємо!
Наївшись до сита, почалися різні забави, змагання і конкурси! Ну і тут, не обійшлося без десерту, добавки морозива, яке можна було заслужити співаючи пісню…
А поверталися ми назад, уявіть собі, також пішки, один одному допомагаючи, як одна родина. Хоча всі були змучені, але пісні, якими всі прославляли Бога, лунали все голосніше. Відчуваючи Божу опіку над нами, всі ми дійшли щасливо до Золочева і потім своїх домівок.
Розмовляючи з батьками, які кожного ранку приводили своїх дітей, чи хотіли вони, щоб діти приходити сюди і проводили свій вільний час, то вони відповідали: що діти ставали самі завчасу і просто «летіли як ошпарені» до костелу, щоб бути на цих реколекціях. Діти з нетерпінням чекали наступного ранку і дня тому, що знали що кожного дня на них чекає щось цікаве і захоплююче. Найважливіше і головне є те, що це був час проведений з Богом, на Його славу і для добра і все стороннього розвитку дітей і шкільної молоді.
Такі зустрічі без сумніву будуть видавати добрі плоди в майбутньому житті особистому, сімейному, парафіяльному, професійному і суспільному.
Останнього дня проводилися підсумки і кожний учасник, який брав активну участь в реколекціях отримав пам’ятний подарунок. Також на закінчення відбувся святковий концерт пісні і танцю, який подарували всім учасникам і їх батькам наші молоді артисти,  а також схолянки під керівництвом с. Пасхаліси і п. Вероніки Ружицької.
Під час проведення табору, всі учасники могли поспілкуватися між собою, знайти нових друзів, збагатитися духовно, гарно відпочити і все це завдяки невтомній праці священиків нашої парафії.
Тому від імені всіх учасників реколекції і їх батьків хочемо виразити їм свою особливу подяку.
Дякуємо за прекрасну організацію цього дійства віри і за цей чудовий час виняткового діяння благодаті Божої.
Дякуємо також нашим шановним господиням, які цей тиждень годували нас. Ніхто з дітей не залишився голодним, бо все завжди смакувало. Дякуємо п. Олегові Шайда – директору пекарні „ Джерело” за смачні і привожені кожного дня свіжі, різноманітні булочки.
Дякуємо Богові за групу місійну, котра принесла стільки радості, благословенних плодів у молодих серцях, перемінивши їх і відкривши для них дар дружби і спільноти. Надіємося, що ці кілька днів проведених разом, залишили прекрасні враження і незгладимий слід для усіх учасників оази.
Діти і шкільна молодь, котрі брали участь в літньому таборі з нетерпінням чекають наступного року і приїзду аніматорів місійної команди. Слід зауважити, що час був недаремно проведений, адже на додаток до того, що видно, які діти залишились задоволені, вони зробили те, що часто не помітно, а саме, провели цей час з Богом. Тим самим наблизили свої серця до Бога.
Нехай Дух Господній тепер діє в серцях усіх. Нехай помножує і скріплює це добро засіяне в серцях усіх учасників літнього табору оазових реколекцій 2012 року.
Юля Демчур
парафіяльна аніматорка

Залишити відповідь

Next Post

Свято однієї родини села Ясенівці (відео)

19 серпня християни України святкують третє за важливістю, після Різдва та Великодня, свято – Преображення Господнє. Це одне із 12 найбільших християнських свят, яке у народі ще називають Яблучний Спас. Цього дня, за біблійними переказами, Ісус явив апостолам свою божественну силу. Особливим сьогодні є день для парафіян села Ясенівці, адже […]
Золочів.нет