Лілії КОСТРУБІ присвоєно звання ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм  Президент України Петро Порошенко пристроїв почесне звання “ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ” солістці-вокалістці Львівської обласної філармонії КОСТРУБІ Лілії Олександрівні, яка родом із Золочівського району.

Лілія КОСТРУБА народилась 1 жовтня 1960 р. в м. Золочеві Львівської області. Там з п’ятирічного віку навчалася в музичній школі гри на скрипці, але через велике бажання співати, перейшла в клас бандури (викладач — Феньвеші М. О.). Вже тоді, виступаючи як солістка ансамблю народних інструментів та у складі ансамблю бандуристок у багатьох містах України та за кордоном (Швейцарії, Польщі), юна співачка стала лауреатом багатьох фестивалів та конкурсів.

За роки навчання у Львівському музично-педагогічному училищі ім. Філарета Колесси, яке закінчила у 1980 р. з відзнакою, Лілія Коструба багато виступала з концертними програмами. Після закінчення училища стала артисткою Заслуженої хорової капели «Трембіта», а у 1981 р. вступила на вокальний факультет Львівської державної консерваторії ім. Миколи Лисенка, де навчалася в класі доцента Карпатської Т. О., мистецтвом камерного співу оволодівала у професора Логойди М. О. Під час навчання в консерваторії працювала солісткою ансамблю народної музики «Барвінок» Львівської Залізниці. Після Чорнобильської катастрофи, в червні 1986 р. виступала з концертами перед учасниками ліквідації наслідків аварії в Київській області. В 1988 р. при Палаці ім. Гната Хоткевича створила театр—студію оперети.

З 1990 р. Лілія Коструба — солістка Львівської філармонії. За цей час вона підготувала багато концертних програм, до яких увійшли твори композиторів різних епох та країн. Репертуар співачки — великий та різноманітний, включає в себе оперні арії, твори кантатно-ораторіального жанру, романси, обробки народних пісень. Вона виконує музику європейських композиторів доби бароко, віденських класиків, австро-німецьких романтиків, французьких, іспанських, польських, російських авторів (усі твори співає мовами оригіналу), українських композиторів минулого і сучасності.

Чільне місце в її репертуарі займають твори українських  композиторів, широко представлені твори західноукраїнських авторів, які вона невтомно пропагує. Часто  включає  до  своїх програм  маловідомі  або  незаслужено  забуті солоспіви, обробки  народних  пісень.

Лілія Коструба вирізняється високою культурою вокалу, артистизмом, яскравим темпераментом, добрим смаком. Це людина творча, ініціативна, сповнена ідей, які успішно втілює на сцені. З нею співпрацюють і підготували кілька концертних програм  професори  Львівської  Національної  музичної  академії  ім. М. Лисенка – заслужена  артистка  України  Ярослава Матюха та кандидат мистецтвознавства Лідія Ніколаєва.

Неодноразово співпрацювала  з  багатьма  оркестрами, зокрема, Національним президентським  оркестром, відомими  диригентами:  народним  артистом   України   Ю. Луцівим, заслуженими  артистами України  І.Юзюком  та  М. Юсиповичем, заслуженим діячем мистецтв України В. Сивохіпом, Р. Філіпчуком та ін. Запрошувалася до виконання сопранових партій  в творах  кантатно-ораторіального  жанру ( Дж. Перголезі, А. Кальдара, Й. Гайдна, В.А.Моцарта, Р. Шумана, Й. Брамса).

Займаючись пропагуванням українського мистецтва, тривалий час співпрацює з музеями І. Франка  та С. Крушельницької у Львові, постійно бере участь у концертах  з нагоди ювілеїв  видатних  діячів  української  культури, була учасницею  широко-масштабної  всеукраїнської  акції до 150-річчя від дня  народження І. Франка, виступала на концертних сценах багатьох міст України.

Л. Коструба є  ініціатором  та  мистецьким  координатором  багатьох  проектів.  Завдяки її  організаторським здібностям львів’яни  вперше мали нагоду познайомитися з мистецтвом  Школи  українського танцю «Барвінок» з Торонто, виступ якого відбувся 5 серпня  2008 р. в Концертному залі  філармонії і був  приурочений  75-й річниці  Голодомору.

Співачка  багато  виступає  не лише в Україні. Неодноразово брала участь у багатьох  концертах і фестивалях за кордоном, з  успіхом  гастролювала у  Швейцарії, Польщі, Словаччині, Чехії, Болгарії. До 100-річчя від дня народження А. Кос-Анатольського здіснила комп’ютерний набір і упорядкувала перше нотне видання солоспівів композитора, до якого входять не лише відомі твори, а й ті, що були досі лише в рукописах. У 2011 році випустила компакт-диск “Осінній вальс” з 18 солоспівів Кос-Анатольського, а також друге нотне видання солоспівів композитора “Мелодії душі”, до якого входять 47 лише невідомих, що були досі лише в рукописах. Має  записи на Львівському  радіо  і  телебаченні. За цікаві  концертні  програми  та високий  рівень  виконавської  майстерності  неодноразово  була  відзначена  подяками.

Довідка:
Заслужений артист України — державна нагорода України — почесне звання України, яке присвоюється Президентом України відповідно до Закону України «Про державні нагороди України». Згідно з Положенням про почесні звання України від 29 червня 2001 року, це звання присвоюється: « режисерам, артистам театрів, кіно, естради, цирку, професійних ансамблів, хорових колективів, диригентам оркестрів, композиторам, музикантам, дикторам телебачення і радіомовлення за високу виконавську майстерність, створення високохудожніх образів, вистав, кінофільмів, що стали надбанням вітчизняної культурно-мистецької спадщини ».

Залишити відповідь

Next Post

У селі Білий Камінь відбулося свято до Дня Незалежності

В неділю, 21 серпня, у селі Білий Камінь відбулося свято до Дня Незалежності, організоване Народним домом. Свято розпочалося з дитячих спортивно-розважальних ігор, в яких взяли участь місцеві діти. Переможці були нагороджені призами. Святкування було продовжене концертом аматорських колективів Народного дому с. Білий Камінь. А на закінчення всі бажаючі мали можливість […]