Спогади золочівських ліквідаторів Чорнобильської катастрофи (відео)

likvidatoruКатастрофа на Чорнобильській атомній електростанції вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики до вибуху на АЕС «Фукусіма-1», як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.
Для ліквідації наслідків аварії у 30-кілометрову зону навколо ЧАЕС направляли фахівців, які відправлялися для проведення робіт на аварійному блоці і навколо нього, а також військові частини, як регулярні, так і складені з терміново зібраних резервістів. Їх всіх пізніше стали називати «ліквідаторами». Ліквідатори працювали в небезпечній зоні позмінно: ті, хто набрав максимально допустиму дозу радіації, виїжджали, а на їх місце приїжджали інші. Основна частина робіт була виконана в 1986—87 роках, в них взяли участь приблизно 240 000 чоловік. Загальна кількість ліквідаторів за всі роки приблизно 600 000 чоловік. За даними організації Союз «Чорнобиль», з 600 000 ліквідаторів 10% померло і 165 000 стало інвалідами. І це лише приблизні цифри, можливо далекі до істинних.

Велика кількість людей поїхали у Чорнобиль із Золочева та району, їхали цілими бригадами. В річницю аварії на ЧАЕС ми вирішили поспілкуватися з нашими краянами, як були безпосередніми учасниками ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи. Про своє перебування в зоні катастрофи нам розповів Дикало Роман Петрович – ліквідатор чорнобильської катастрофи ІІ категорії.


Залишити відповідь

Next Post

Золочівська МДПІ: «Запитували –відповідаємо»

На запитання платників податків щодо декларування доходів громадян відповідав начальник відділу оподаткування фізичних осіб Золочівської МДПІ Сембай Олег Романович . Пропонуємо відповіді на найактуальніші з них. Чи може подати декларацію за мене інша особа, якщо я не маю можливості подати її самостійно ? Передбачено, що платник податку заповнює податкову декларацію […]