“Лікарняні” відображаємо в Звіті з ЄСВ

Досить часто трапляється ситуація, коли працівник увесь місяць або частину місяця хворів, йому за цей місяць були нараховані “лікарняні”, але пізніше з’ясувалося, що сума “лікарняних” була обчислена неправильно – завищена, а тому необхідно зменшити (сторнувати) суму лікарняних” за попередній місяць. Якщо обчислена правильно сума “лікарняних”, що припадають на весь місяць, або місячний дохід виявляються менше мінімальної заробітної плати, то виникає додаткова база нарахування ЄСВ (різниця між мінімальною заробітною платою й фактично нарахованим доходом).

В такому разі в таблиці 6 Звіту про ЄСВ за місяць, в якому виправляється помилка, необхідно, крім доходів поточного місяця, відобразити в окремому рядку зменшення (сторнування) суми “лікарняних” за попередній місяць і в окремому рядку – додаткову базу нарахування ЄСВ з кодом типу нарахувань 13, з кодом застрахованої особи – 29.

Звертаємо увагу, що в таблиці 6 Звіту по ЄСВ, згідно з пунктом 9 розділу IV Порядку №435, код типу нарахувань 13 застосовується для сум різниці між мінімальною заробітною платою й фактично нарахованим доходом за попередні місяці тільки в таких випадках :
– при нарахуванні “лікарняних” за попередні місяці;
– при нарахуванні “декретних” за попередні місяці.
Отже, при нарахуванні або сторнуванні “лікарняних” за минулі періоди, коли виникає додаткова база нарахування ЄСВ, то вона відображається з кодом типу нарахувань 13, а не 2.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:
м. Золочів вул. Героїв Небесної Сотні, 7 або за телефоном 4-24-43.

Золочівський відділ обслуговування
громадян (сервісний центр) головного
управління Пенсійного фонду України
у Львівській області

Залишити відповідь

Next Post

На Бродівщині поліцейські викрили зловмисницю, причетну до вбивства свого співмешканця

Попередньо встановлено, що жінка завдала удару ножем у груди своєму співмешканцю під час побутового конфлікту. Про це інформує Головне управління Національної поліції у Львівській області. “У Бродівське відділення поліції 2 березня надійшло повідомлення про те, що в одному із сіл району в будинку виявлене тіло 50-річного місцевого жителя без ознак […]