Лікарні Львівщини отримають препарат Ідурсульфаза для лікування орфанних метаболічних захворювань на понад 3 млн грн

Препарат Ідурсульфаза на сумму 3,04 млн грн. надійде найближчим часом до лікарень Львівщини. Препарат закуплений за державний кошт і пацієнти отримуватимуть його безкоштовно. Розподіл ліків між місцевими закладами охорони здоров’я здійснює обласний департамент охорони здоров’я. Про це “Золочів.нет” повідомили у пресслужбі МОЗ.

Ідурсульфаза отримана за допомогою технологій генної інженерії (лабораторне внесення генетичної інформації у людські клітини), використовується в якості замісної тривалої ферментної терапії для лікування дітей та дорослих при мукополісахаридозі ІІ, замінюючи фермент, рівень якого є недостатнім в організмі, розщеплюючи вуглеводи в уражених клітинах, які можуть накопичуватися в організмі, викликаючи збільшення органів, аномальну структуру кісток, зміни рис обличчя, проблеми з диханням, серцем, втрату зору та зміни розумових або фізичних здібностей.

Найближчим часом цей лікарський засіб буде доступний у лікарнях.

Перевірити інформацію про наявність тих чи інших ліків у найближчій до вас лікарні можна:

  • на офіційних вебсайтах регіональних департаментів та управлінь
  • на інформаційних стендах у закладах охорони здоров’я
  • на онлайн-платформі “Є ліки” (https://eliky.in.ua/)

Детальна інформація про поставки ліків та препаратів є у розділі «Накази» на сайті МОЗ за посиланням http://moz.gov.ua/nakazi-moz

Довідково: Загалом у 2021 році за 32 напрямами державної програми закуповуються 1120 позицій ліків, медичних виробів, вакцин.

Next Post

Ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування

Золочівська ДПІ нагадує, що кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб триватиме з 01 вересня п.р. до 01 вересня 2022 року. Подання одноразової добровільної декларації передбачено Законом України від 15 червня 2021 року № 1539-IX. Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо задекларованих об’єктів справляється за ставками: 5 відсотків: […]