Лікар-онколог: “В районі на диспансерному обліку 165 хворих на рак грудної залози” (відео)

likarВ Україні рак грудної залози діагностується в задавнених стадіях більше ніж в 30% випадків. За статистикою, кожні 30-40 хвилин діагностують рак молочної залози, і кожної години від цієї хвороби помирає жінка. У Львівській області щороку через рак молочної залози передчасно йде із життя приблизно 400 жінок. 20 жовтня Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози, у зв’язку з цим ми вирішили привернути увагу жінок до цієї проблеми.
«На даний момент в Золочівському районі перебуває на диспансерному обліку165 хворих на рак грудної залози. Це хворі, які стоять вже п’ять і більше років на обліку всі вони є проліковані, вони мають реальну можливість продовжувати своє життя, тобто бути в розряді здорових. За 9 місяців 2013 року ми вже взяли на облік 10 хворих на рак грудної залози, з них І-ІІ стадії 7 хворих, і дві хворих в ІІІ стадії, в ІV стадії на даний час не має. Вони лікуються, прогноз благоприємний, але звичайно було добре, якщо ми б взяли цих двох хворих в першій чи другій стадії, тому що такі хворі мають шанс повністю вилікуватись і забути за свою хворобу. Що потрібно робити, щоб виявити на ранніх стадія хвороби. В першу чергу це проблема не медиків, а самої жінки, на першому плані має бути самообстеження. Кожна жінка має знати, як себе обстежувати, як правильно це робити, як часто це робити. В разі виявлення підозр звернутись до лікаря, де будуть її дообстежувати більш докладніше. Методика самообстеження дуже проста. В лежачому положенні жінка повинна раз на місяць сама собі пропальпувати грудні залози рукою. Це робиться плавним рухом по грудній залозі за годинниковою стрілкою, якщо в якісь ділянці є ущільнення, з’являється якась гулька, якась не зрозуміла ділянка, чи болі, чи виділення із сосків, вона може прийти до гінеколога чи до онколога там її скажуть, що робити дальше.» – розповів «Золочів.нет» лікар-онколог Золочівської ЦРЛ П’ясецький Андрій Едуардович.


Залишити відповідь

Next Post

Настанови від спортивного клубу "Планета здоров'я" (відео)

Аби підтримувати дух і тіло у здоров’ї  до Ваших послуг працює спортивний клуб “Планета здоров’я”. Ми вирішили запитати у його відвідувачів та власника  Ігоря  Кармазина порад для здоров’я та гарного вигляду. Дивіться далі: Поділіться цим у соцмережах: