Лідія Котеляк провела черговий прийом громадян у м.Золочеві

В четвер 27 червня відбувся особистий прийом громадян народним депутатом України Лідією Котеляк. Загалом вислухано та взято для подальшого опрацювання проблеми 52 громадян. Людей цікавили різні питання від можливості сприяння у вирубці старих дерев до житлових питань, та проблем порушення прав громадян державними органами влади.
Звернулись за допомогою члени батьківського комітету щодо виділення парт для дитячого дошкільного закладу. Депутат пообіцяла посприяти у даному питанні.
Також Лідія Котеляк виступила арбітражем у проблемі що склалася у споживчій кооперації с. Сасова. Для вирішення ситуації було запрошено дві сторони та сільського голову, щоб вислухати та зрозуміти позицію кожного з них. Прийнято рішення видачі керівництвом спілки членських квитків усім учасникам в особистому порядку та припинення будь-яких звинувачень до винесення вироку суду.
Та найважливіше, що люди приходили також із конкретними пропозиціями зміни законодавства, вдосконалення певних нормативних актів, які на їх думку є не досконалими.
Прозвучала пропозиція мешканців внести зміни до закону, які б дозволили приватизацію квартир пересильного фонду для громадян, що проживають в них більше 20 років та не мають іншого альтернативного житла. Тобто, тим хто протягом значного проміжку часу вклав свої фінансові ресурси для підтримання даних будинків у стані придатному для проживання. Висловлено прохання внести зміни до законодавства, що регулює сферу соціального захисту населення, а саме: пропонується ввести доповнення щодо надання путівок на оздоровлення ветеранам праці. Також було піднято питання врегулювання розміру пенсійного забезпечення для людей – інвалідів із надзвичайно важкими та рідкісними хворобами. Це зумовлено насамперед потребами закупівлі особливих ліків та спеціалізованого догляду за хворими, адже на сьогоднішній день враховуючи обсяг їх пенсій – вони балансують між життям та смертю. Зроблено наголос на зміні законів, що регулюють питання використання сільськогосподарських земель, паїв, що належать селянам. Народний депутат пообіцяла, що зміни земельного кодексу найближчим часом будуть реалізовані: «Змінити закони, що регулюють правовідносини використання землі, це ідентично що зсунути з місця айсберг. Але нас не лякає наскільки важко це буде зробити, нам важливіша суспільна користь яка буде отримана при їх прийняті. Впевнена що нам вистачить сил щоб змінити систему та не дозволити підприємствам виснажувати родючі чорноземи не сплачуючи при цьому відповідні податки у місцеві бюджети»
Загалом народний депутат підтримала ініціативи громади та наголосила на необхідності подальшого діалогу із громадою «Дуже важливо що люди піднімають питання зміни законів та інших нормативно – правових актів, адже це свідчить про їх усвідомлення своєї вагомості у законотворчому процесі. Я усіма силами постараюсь зробити все щоб цей зв’язок між людьми і ВРУ посилювався і набирав нових масштабніших оборотів».
Лідія Котеляк перебуваючи на Золочівщині також зустрілась із головами сільських рад та прозвітувала про проведену роботу в окрузі протягом 6-ти місяців своєї каденції. Зустріч відбулась у м. Глинянах у приміщенні народного дому. У своєму звіті народний депутат наголосила на основних здобутках та подальших планах розвитку району.
«Діяльність депутата складається із трьох напрямків, а саме : законотворча робота у ВРУ, робота в комітетах та останній але найголовніший напрям роботи – на окрузі. За час мого депутатства внесено 16 законодавчих ініціатив, 9 депутатських запитів. Стосовно роботи у екологічному комітеті, то мною проводиться робота, щодо покращення екологічного стану нашого району та держави загалом. На окрузі за пів року вдалось здобути перемогу у конкурсі мікропроектів Львівської обласної ради щодо капітального ремонту ЗНЗ №3 «Соечко» м.Золочів, інформатизації Ремезівському НВК, Солтівській ЗОШ, встановлення санвузлів у ЗНЗ району в с. В.Вільшаниця, с.Новосілки, с.Жуків, с.Скварява, с.Скнилів. Відкриття дошкільних груп Сасівської ЗОШ, та Шпиколоської ЗОШ І-ІІІ ст. Нашими зусиллями вдалось зберегти пам’ятку гончарного мистецтва – Гаварецької кераміки. У процесі реалізації будівництво водопроводу у селі Зарваниця, завершення якого планується до 2014 року. Зроблено важливу роботу щодо проектів капітального ремонту та утеплення фасадів шкіл та бібліотек за програмою цільових екологічних інвестицій у рамках зобов’язань Кіотського протоколу.


На майбутнє планується реалізація проекту по енергозбереженню у Глинянській ЗОШ І-ІІІ ст. та Золочівській районній дитячій лікарні; каналізування масиву Заріччя у м.Золочів; завершення реконструкції очисних споруд у м.Золочів; забезпечення підрозділу МЧС у Золочівському районі інженерною технікою для забезпечення зв’язку між населеними пунктами у межах району та сусідніми районами у зимовий період (БАТ-2, шнекороторна машина для очистки снігу, грейдер, тягач з платформою).
Я усвідомлюю вагомість покладених громадою на мене обов’язків, як представництва у вищому законотворчому органі, так і контрольних функцій і роблю усе можливе щоб жителі відчували не лише перед черговими виборами підтримку та допомогу зі сторони народного депутата, а упродовж усієї каденції»- зазначила народний депутат.
Головами сільських рад було підняте питання видобутку сланцевого газу. Позиція Лідії Котеляк заключається у тому, що спочатку потрібно провести експертну оцінку можливих наслідків його видобування, з метою недопущення нової екологічної катастрофи, та врахувати думку громадськості, а лише тоді приймати рішення його видобутку.
«Вважаю недопустимою пріоритетність економії грошей, яку передбачає видобування сланцевого газу у разі висновку про найменшу небезпеку реалізації даного проекту для здоров`я людей» – зазначила нардеп.
Звичайно було піднято і питання дороги Львів-Золочів, напевно найболючішої теми усього району. Лідія Котеляк прозвітувала, що неодноразово зверталась до Прем`єр Міністра України, Міністра інфраструктури із питанням негайного реагування на проблеми дорожнього покриття дороги Львів-Золочів. Була надана позитивна відповідь про включення її у перелік доріг, що потребують ремонту та покладено відповідальність за виконання та реалізацію ремонтних робіт на облавтодор. На сьогоднішній день вирішується питання зволікання даного органу із виконанням свого прямого обов`язку.
На завершення чергового візиту на Золочівщину Лідія Котеляк прокоментувала частоту приїздів та звітування перед громадою: «Для мене надзвичайно важливо проводити особисті прийоми із мешканцями. Це не просто мій обов’язок, який потрібно робити в силу визначених напрямків роботи народного депутата. Це найближчий шлях допомоги людям як на рівні побутових проблем так і на рівні законодавчому. Лише підтримуючи тісний зв’язок із жителями та тримаючи руку на пульсі важливих подій можливо досягнути ефективного результату. Від нас залежить наш завтрашній день та майбутнє наших дітей. Тому ми усі разом депутати та громадськість повинні спільними зусиллями рухатись у одному напрямку до кінцевого маршруту – економічного процвітання району»

Андрій Ковальський

Залишити відповідь

Next Post

У Куровичах знайдено снаряд

1 липня о 20:18 до оперативно-диспетчерської служби ГУ ДСНС у Львівській області надійшло повідомлення про те, що на присадибній ділянці під час проведення земельних робіт в селі Куровичі Золочівського району виявлено предмет ззовні схожий на артилерійський снаряд часів Великої вітчизняної війни. Про це “Золочів. нет”  повідомили у ДСНС України у […]