Ліда КОТЕЛЯК: «Відродити українське село – реально»

В сучасних умовах розбита українська економіка не зможе піднятись без села. Тому першочерговим завданням опозиції в парламенті стане відродження українського села через державні програми розвитку сільського господарства та знищення монополії на цьому ринку. Про це з упевненістю заявляє єдиний кандидат в депутати від Об’єднаної опозиції Ліда КОТЕЛЯК.

«На жаль, політика цього злочинного уряду спрямована не на українське село, а на захист власних інтересів у сільському господарстві. Проте ми це будемо змінювати, – каже Ліда КОТЕЛЯК. – Я достатньо обізнана з проблемами, з якими щодня стикаються прості селяни. І найпершою моєю ініціативою буде нове законодавство для селян, фермерів, підприємців, яким потрібно забезпечити підтримку», – зазначає кандидат.

За словами Ліди КОТЕЛЯК, далі у парламенті вона буде ініціювати розроблення чіткої системи захисту виробництва на селі, зокрема, у сфері кредитування фермерських господарств. «Чому не дати змогу людям працювати на землі? Невже не можна створити програму зі зменшення відсотків по таких кредитах? Щоб відродити село спершу потрібно інвестувати у дрібне сільське виробництво. Що ж ми маємо сьогодні – корів у селах практично немає, охочих обробляти землі – все меншає. А все тому, що немає стимулу – заради чого працювати, заради тих кількох копійок, що платять перекупники? – Обурюється кандидат. – Українське село має статус вмираючого, навіть тут, на Галичині. Щороку з карти зникає 50 населених пунктів, сіл, де кожен господар має якесь виробництво чи обробляє шмат землі, вирощує свині чи корови. І це трагедія для України».

На думку кандидата в депутати, в сучасних умовах дії уряду спрямовані на підтримку виключно великих підприємств та монополізацію ринку «своїми» людьми. Так, малі й середні підприємства зникають, натомість, великі стають ще більшими. А замість того, щоб запровадити цивілізовані правила оренди, дозволили власникам паїв отримувати достойні гроші, а фермерам – ефективно працювати на землі, влада придумала механізм, щоб вкрасти ці землі у селян і перетворити їх на рабів на плантаціях олігархів чи іноземців.

«Україна завжди годувала і Радянський Союз, і Європу.  Проте ця бездарна влада довела до того, що сьогодні ми їмо польську солонину, китайську гречку, єгипетську картоплю, аргентинські яблука. Коли весь світ підтримує дотаціями своїх сільгоспвиробників, наш уряд  робить все, аби задушити селянина, знищити село і відібрати  землю. Фермери мають активніше, радикальніше впливати на владу, аби захистити свою роботу та землю, а ми – їм у цьому допоможемо», – переконує Ліда КОТЕЛЯК, і додає: «І, можливо, тоді ми перестанемо їсти італійські та польські продукти, що вщент заполонили полиці в крамницях».

До слова, згідно із оцінками світових експертів, Україна посідає третє місце у світі за своїм сільськогосподарським потенціалом.

Ольга Антонова

Залишити відповідь

Next Post

На каву до Львова

Кава займає надзвичайно важливе місце у нашому житті. Це напій, який не тільки бадьорить, надає життєвих сил, але й надихає на творчість. З 28 по 30 вересня Львів перетворюється на одну велику кав’ярню, адже у Місті Лева розпочався найароматніший шостий міський фестиваль «На каву до Львова». Андрій Сидор, організатор свята […]