Ліда КОТЕЛЯК: «Малий та середній бізнес потрібно рятувати»

Українська економіка може динамічно розвиватись. Потрібно лише «підняти» на ноги малий і середній бізнес та зробити його центральним стержнем в нашій розбитій економічній системі. При цьому, недостатньо створити передумови для нормального функціонування бізнесу. Необхідно запровадити чітку систему надходження державних дотацій до слабких категорій бізнесу, а саме, аграрного сектору, та скасувати податкові стягнення терміном на 5 років для самозайнятих осіб. В цьому переконана кандидат в депутати від Об’єднаної опозиції в окрузі Ліда КОТЕЛЯК.

«Зменшення податкового тиску – це найперше, що я буду ініціювати. В нашій корупційній країні збиральні органи, а саме податкова, пожежники, санстанції, митники, змусили закрити власні справи або ж перейти в тінь значну частину підприємців, які хотіли і хочуть працювати. І влада ще скаржиться, що безробіття росте. Та воно й не зменшиться, якщо на законодавчому рівні не дати змоги розвивати малий бізнес», – зазначає Ліда КОТЕЛЯК,

За її словами, також потрібно якомога швидше відмінити податок з прибутку юридичних осіб. «Це тільки в нас в  Україні податкова вимагає від юридичної особи грошей за те, що вона працює з фізичними-особами підприємцями, а саме – 23%. І сміх, і гріх. Скільки підприємств харчової, легкої та сфери обслуговування перейшли працювати на тіньовий ринок, бо крупні фірми просто відмовились з ними працювати, мовляв, навіщо нам за вас платити? Це потрібно негайно змінювати», – аргументує кандидат в депутати.

Далі, на думку Ліди КОТЕЛЯК, потрібно рятувати сільське господарство. «Сьогодні в Україні одне за одним закриваються невеликі фермерські господарства – то через високі податки, то через придумані урядом збори за користування надрами, то через відсутність допомоги держави у такому нелегкому бізнесі. А де обіцяні дотації для фермерів? Чому люди не отримують обіцяної допомоги? Я хочу ініціювати вироблення чіткого механізму для отримання аграріями дотацій, бо так далі бути не може, що земля пустує, а люди сидять без роботи або виїжджають  за кордон», – зазначає вона.

Ліда КОТЕЛЯК пояснює, що сьогодні 85% економіки країни формують 300 великих компаній. І лише 15% ВВП дає малий бізнес. Це в той же час, як на підприємства малого та середнього бізнесу в Австрії припадає 45% ВВП, у Німеччині – 60%, у Франції – 52%. А все тому, що там податкова поблажлива до тих, хто відкриває власну справу.

«Пригадую, однією з ініціатив Віктора Януковича, що балатувався в президенти, було скасування будь-яких податкових зборів для самозайнятих осіб упродовж перших декількох років їхньої діяльності. Але це були лише слова. Я ж розробляю ініціативу, відповідно до якої, кожен охочий може відкрити свою справу як самозайнята особа без найманих працівників, може розвивати свій бізнес і при цьому буде звільнений від сплати податків перші п’ять років – це власне той термін, до дозволить підприємцю стати на ноги. Така модель працює у Європі і яку грозився впровадити наш президент», – запевняє Ліда КОТЕЛЯК.

За словами Ліди КОТЕЛЯК, економіка ростиме, якщо будуть  нові робочі місця з гідною заробітною платою. Для цього Україні необхідно змінити економічну модель розвитку, в центрі якої стоятимуть приватні підприємці, а уряду необхідно створювати зрозумілі правила гри для бізнесу на 5-10 років вперед. Тоді малий і середній бізнес даватиме 50% ВВП України.

Коралла Мосендзяк

Залишити відповідь

Next Post

Павло Табаков стане новим солістом «Піккардійської терції»

24 вересня у Львівській опері, а 29 вересня – у столичному Національному палаці «Україна» відбудуться грандіозні концерти «20 років на сцені «Піккардійська терція» святкує з друзями». Одним із друзів легендарної вокальної формації є співак, композитор, переможець телепроекту «Голос країни» Павло Табаков. Під час гучних святкувань 20-річчя «львівської шестірки» у Львові […]