Левицький В.Й.

У  Золочеві з 1878 по 1886 рік жив і навчався Володимир Йосипович Левицький (31 грудня 1872, Тернопіль — † 13 липня 1956, Львів) — український математик, доктор філософії, професор Львівського університету, дійсний член НТШ. У Золочеві по-сусідству з Левицькими жили отець Єзерський та радник Рожанківський із дружиною Шухевичівною — відомі українські патріоти. Вони вдома розмовляли українською мовою, мали українські часописи та книжки. Спілкування з цими людьми, а також часті відвідини українського театру у Золочеві, за словами Володимира Левицького, «розвивали в мені і моїх братів несвідому ще українську ідею».

Володимир Йосипович Левицький “Основоположник математичної культури нашого народу”, – так сказав про Володимира Левицького академік Михайло Кравчук.

Великою заслугою В. Левицького було те, що він зібрав і впорядкував матеріали з української математичної термінології, що була надрукована в 1903 р.
Основною ділянкою наукової роботи професора В. Левицького була теорія аналітичних функцій. Він займався також геометрією, алгеброю, диференціальними рівняннями та історією математики. Багато уваги приділяв теоретичній фізиці та астрономії.

Залишити відповідь

Next Post

Роман Завадович

У 1903 р (18 грудня) народився в с. Славна, нині – Зборівського району Завадович роман (1903-1985) — український письменник, журналіст, редактор, культурно-освітній діяч. Дитинство минуло у селах Плісняни, Присівці  (тепер – Зборівського р-ну) та Ремезівці (нині -Золочівського р-ну Львівської області). Закінчив початкову школу в Присівцях. Вчився у гімназіях Золочева і […]