Легалізація заробітної плати – на контролі в Золочівській МДПІ

zarplataЗаробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Тож приховування громадянами своїх реальних доходів, виплата працедавцями заробітної плати в «конвертах». негативно впливає на наповнення бюджету, і як результат, на рівень життя незахищених верств населення.
Працівниками податкової інспекції постійно проводиться індивідуальна роз’яснювальна робота з підприємствами у напрямку погашення заборгованості при виплаті заробітної плати, підвищення її рівня, а також недопущення виплати у розмірах, менших за законодавчо встановлений рівень.
Так, за січень – лютий 2013 року на засіданнях робочих груп в МДПІ було проведено 38 співбесід з керівниками підприємств, організацій та суб’єктів господарювання – фізичних осіб . Як результат – 20 платників , з них 10 підприємців , підвищили рівень виплати заробітної плати. Також , працівниками відділу оподаткування фізичних осіб залучено до укладання трудового договору 59 найманих працівників, додатково надійшло до бюджету 4,5тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.
Золочівська МДПІ застерігає , що у випадку отримання зарплатні неофіційно, працівник стає повністю беззахисний перед роботодавцем. Тому найкращим застереженням від будь-яких негараздів і сьогодні, і в майбутньому є укладення трудового договору та відмова від отримання зарплати в «конвертах».
Шановні громадяни, якщо з Вами не оформлені трудові відносини, Вам виплачують заробітну плату в розмірі, меншому встановленого законодавством рівня, або ж виплачують заробітну плату в “конвертах”, повідомляйте про такі факти за телефонами: 4-32-17, 7-11-72, 7-10-34.
Крім цього нагадуємо, що розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.13 року становить 1147,0 грн.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю.

Залишити відповідь

Next Post

До уваги платників податків які використовують РРО

Золочівська МДПІ нагадує про те, що для суб’єктів господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій з 1 січня 2013 року змінено порядок подання звітності, а саме замість використання паперових носіїв інформація про використання РРО має подаватись до податкової через Інтернет. Відповідальність за неподання звітності в електронному вигляді настає з 1 липня, […]