Легалізація заробітної плати – актуальна тема сьогодення

grivnaАктуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати в “конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та офіційне працевлаштування працівників.
В нинішніх реаліях, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць, громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботодавця, в тому числі на нелегальну роботу або на мінімальну офіційну зарплату та додаткову зарплату “в конверті”. В даному випадку роботодавець думає про економію своїх коштів і як сплатити мінімум податків до державного бюджету, але не думає про соціальні гарантії працівників.
В свою чергу, працівник, який отримує заробітну плату “в конверті” втрачає свій фіксований трудовий та страховий стаж, що особливо відчутно позначиться на розмірі майбутньої пенсії, оскільки передбачених законодавством пенсійних внесків роботодавець за працівника не сплачує. Також, особа без оформлення трудових відносин з роботодавцем втрачає виплати “лікарняних”, “декретних”, допомоги по безробіттю та ін. Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.
Своєчасна й повна сплата пенсійних внесків а також забезпечення заробітною платою працівників не менше соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця, а відповідно кожен громадянин повинен мати інтерес у легалізації заробітної плати та офіційному працевлаштуванні, адже це – запорука соціальної підтримки громадянина в будь-який час.
Саме тому, кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, особисто звернутися в управління Пенсійного фонду за місцем проживання, для того щоб перевірити розмір своєї заробітної плати та відрахувань, які декларує роботодавець, щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей та недостовірності даних та мати впевненість у одержанні справедливо заробленої пенсії та інших соціальних виплат.
Відділ надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та
контрольно – перевірочної роботи


Залишити відповідь

Next Post

Рада звільнила Наливайченка

Верховна Рада підтримала проект постанови про звільнення Валентина Наливайченка з посади голови Служби безпеки України. Пише Громадське. За відповідне рашення проголосували 248 народних депутатів. Нагадаємо, сьогодні президент Петро Порошенко вніс у парламент подання про звільнення голови СБУ Валентина Наливайченка. Напередодні відбулась зустріч лідерів фракцій із президентом Петром Порошенком щодо звільнення […]