Легалізація заробітної плати та зайнятості населення – тема сьогодення

На сьогоднішній день питання детінізації та легалізації заробітної плати набуло великої актуальності, адже від розміру отриманої заробітної плати залежить рівень соціального захисту людини.
Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, що поєднує інтереси працівників, роботодавців, держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. На жаль, доволі часто доводиться зустрічатися з таким явищем, як виплата зароблених коштів «у конверті». Звідси випливає, що належні фінансові ресурси не потрапляють до державної казни, наймані працівники, зайняті в нелегальному секторі економіки, позбавлені права на оплату листків тимчасової непрацездатності, на них не розповсюджується дія трудового законодавства, і все це, в майбутньому, негативно відобразиться на розмірі їхнього пенсійного забезпечення.
Ще однією формою тіньових трудових відносин є мінімізація витрат на оплату праці. Це дає роботодавцям можливість уникнути сплати внесків із заробітку працівників в повній мірі і водночас позбавляє працюючих громадян повноцінного страхового стажу. Органами Пенсійного фонду України систематично проводиться аналіз звітності щодо виявлення суб’єктів господарювання, які виплачують заробітну плату на рівні або менше мінімально встановленого розміру, що дає змогу проводити роз’яснювальну роботу з такими роботодавцями з метою запобігання таким порушенням трудового законодавства.
Хотілося б щоб важливість питання легалізації оплати праці знайшла розуміння як серед населення так і серед тих роботодавців, які не поспішають офіційно оформлювати трудові відносини з найманими працівниками та збільшувати рівень заробітної плати своїх працівників.
Підвищення рівня заробітної плати та її легалізація є одним із пріоритетних напрямів роботи органів Пенсійного фонду України, оскільки це – і надходження до солідарної системи пенсійного забезпечення, що дає змогу виплачувати пенсії нинішньому поколінню пенсіонерів, і захист прав та законних інтересів кожної застрахованої особи в майбутньому.

Відділ платежів до пенсійної системи

Залишити відповідь

Next Post

Вітання для Ігоря Гупаловського

Ігоря Гупаловського з 50-ти річчям вітають дружина Оксана, діти Роман та Ірина, внучка Полінка. Хай душа у вас ніколи не старіє, На білій скатертині будуть хліб і сіль, Своїм теплом вас завжди сонце гріє Слова подяки линуть звідусіль. В житті нехай все буде, що потрібно, Без чого не складається життя, […]