Львівську чиновницю підозрюють недбалості, що призвела до недоотримання майже 1,2 млн грн

Підписано підозру депутатці Львівської облради – очільниці одного з управлінь Львівської міської ради у службовій недбалості, що потягнула за собою недоотримання майже 1,2 млн грн бюджетом міста. Про це повідомила прокурор Львівської області Ірина Діденко.

За версією слідства:
“Станом на 01.01.2019 в управлінні комунальної власності міськради обліковувалось 1980 договорів про оренду майна, що належить місту.

При цьому, із загальної кількості 16 договорів оренди (та додаткових договорів до попередніх договорів) очільниця одного з управлінь Львівської міської ради вибірково уклала з фізичними особами та окремими (!) громадськими організаціями за необґрунтовано заниженою ставкою (2% від вартості приміщень, а не 6%, як того вимагає затверджена міськрадою методика розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади м. Львова).

Серед інших, такі договори укладено із громадськими організаціями: «Самопоміч», «Львівська обласна республіканська християнська партія» (2), «Інститут політичних технологій» тощо.

Внаслідок цього, бюджет міста недоотримав 1 189 049 грн.

Також слідством перевіряється факт заниження вартості об’єктів нерухомості, що тягне за собою заниження вартості оренди.

До прикладу, орендна плата приміщення 110,2 кв.м. на вул. Вірменській, 25 складає близько 9000 грн на місяць; на пл. Міцкевича 6/7 площею 318,2 кв.м. – 30 000 грн. на місяць, на пл. Ринок, 8 площею 104 кв. м. – 2 000 грн.

При цьому орієнтовна ринкова вартість оренди майна в центральній частині міста в десятки разів більша.

Спільна робота прокурорів, слідчих поліції за оперативного супроводу.

Поліція Львівської області повідомляє:

Чиновниці Львівської міськради повідомили про підозру в службовій недбалості.

Зловмисницю, депутата Львівської обласної ради, викрили слідчі відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління поліції Львівщини за процесуального керівництва прокуратури області.

Як встановили правоохоронці, керівник одного із управлінь Львівської міської ради у період з 2013 до 2018 років застосовувала для розрахунків з окремими орендарями комунальних приміщень орендну ставку нижчу, ніж це передбачено вимогами чинного законодавства. Внаслідок цих неправомірних дій загальний фонд міського бюджету недоотримав коштів на загальну суму більше ніж один мільйон гривень.

Сьогодні, 6 травня, працівники прокуратури Львівської області повідомили депутату Львівської обласної ради-чиновниці міської ради про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 (Службова недбалість) КК України. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Вирішується питання про обрання запобіжного заходу, відсторонення від посади та накладення арешту на майно підозрюваної. Триває досудове розслідування“.

Next Post

До 1 вересня навчальні заклади відкриватися вже не будуть – Віктор Ляшко

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко вважає, що запуск навчальних закладів України неможливий до 1 вересня 2020 року через запроваджений карантин. Про це він розповів в інтерв’ю Сегодня. “Навчальні заклади вже відкриваються не будуть. Вони відкриваються лише з 1 вересня. Ми будемо відкривати деякі з них для проведення ЗНО”, – […]