Львівська ОДА передала Галереї мистецтв чотири замки в області

Підгорецький замок
Підгорецький замок

Акт приймання-передачі нерухомого майна до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики України підписали сьогодні, 16 червня, в Олеському замку представники Львівської ОДА та Міністерства. Про це “Золочів.нет” повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.

Відтак, до Мінкульту передали: Олеський, Підгорецький, Золочівський замки та П’ятничанську вежу.

Йдеться також про монастир капуцинів та костел св. Антонія у селищі Олесько. Нагадаємо, що 3 січня тут стався частковий обвал конструкцій даху костелу Святого Йосифа. Наразі триває виготовлення проектно-кошторисної документації.

“До Кабінету Міністрів України ми скерували листа з проханням передбачити з державного бюджету кошти для реставрації пам’ятки, в якій розміщене фондосховище Галереї мистецтв. Загалом, всі ці об’єкти є музеями, які вже багато років перебувають у складі Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького – одного з найбільших музеїв в Україні. А передача їх на баланс галереї та впорядкування правового статусу є результатом нашої плідної співпраці з Міністерством та галереєю”, – наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

За його словами, відтепер Галерея мистецтв зможе повноцінно трактувати згадані пам’ятки як свої структурні підрозділи та використовувати для їхнього належного утримання і реставрації кошти державного бюджету.

Міністр Культури Олександр Ткаченко повідомляє:
“Замкам — бути 🙂

Сьогодні нам вдалося повернути до сфери управління міністерства Підгорецький, Олеський, Золочівський замки, П’ятничанську вежу, монастир капуцинів та костел Св. Антонія в селищі Олесько, а також костел Воздвиження та Св. Йосифа в Підгірцях Львівської області.

📍 Що це означає?

Змінився суб’єкт управління: від ОДА до сфери управління міністерства, їхній державний статус залишається.

📍 Навіщо?

Базова проблема — місцеві ОДА, яким підпорядковувались ці пам’ятки, не мають достатніх грошових ресурсів для їхньої підтримки у належному стані. Вони користувалися приміщенням, однак не могли інвестувати в розвиток. Як наслідок, відбувалась їхня руйнація. І це не тільки тріщини на стінах. Ризик збитків для культурної спадщини нашої держави — колосальний. Експозиції та цінності, які є там, зберігаються у жахливих умовах без належної на це охорони.

Саме тому ОДА передало їх у сферу управління МКІП. Тепер ми в змозі забезпечити належне утримання пам’яток за кошти державного бюджету. Раніше міністерство не могло цього зробити, адже пам’ятки не були майном міністерського підпорядкування. Тепер маємо офіційні підстави на це.

Ремонтувати треба. Стан критичний! Проведемо капітальні реставраційні роботи. Підійдемо повноцінно: освітлення, ремонт, охоронна система, інфраструктура, промо, дозвілля та інтерактив. Також залучимо меценатів.

Паралельно міністерство розробляє план їхнього стретегічного розвитку. І мова йде не тільки про ремонт, який дозволить повноцінно експлуатувати пам’ятки, а й про використання їх для бізнесу у сфері креативних індустрій: проведення фестивалів, зйомку фільмів, реклами, серіалів та інших креативних проєктів.

Ці пам’ятки мають головне — атмосферу, антураж та дух української історичної культури, тож, підійшовши комплексно, ми повернемо гордість для країни та перетворимо на справжні туристичні «магніти».”

Next Post

Затримали зловмисника, причетного до зґвалтування хлопчика у Львові

Поліцейські оперативно затримали зловмисника, причетного до зґвалтування хлопчика у Львові. За скоєне 18-річному львів’янину загрожує покарання – від десяти до п’ятнадцяти років позбавлення волі.Про це інформує поліція Львівщини. “18 червня о 12.40 до поліції надійшло повідомлення від львів’янки про те, що під час прогулянки з дітьми у Залізничному районі Львова […]