Кроки в напрямку легалізації трудових відносин

З 1 січня 2016 року набрали чинності зміни до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, внесені Законом України від 24.12.2015 № 909-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”, а саме в частині визначення кола платників єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ) та тарифу нарахування ЄСВ.
По-перше, встановлена єдина ставка ЄСВ в частині нарахувань у розмірі 22 % незалежно від класу професійного ризику та виду доходу.
По-друге, скасували ЄСВ у частині утримань.
По-третє, у законі залишається вимога про сплату ЄСВ з бази не менше мінімальної заробітної плати.
Звертаємо увагу, що незважаючи на скасування утримань, працівники продовжують залишатися застрахованими особами, адже за них сплачує ЄСВ роботодавець. Тому, як і раніше, період перебування у трудових відносинах, за який сплачено ЄСВ, включається до страхового стажу, і працівники мають право на матеріальне забезпечення із соціальних фондів.
Отже, зменшення навантаження на фонд оплати праці створює сприятливі умови для легалізації трудових відносин та підвищення заробітної плати найманим працівникам.

Відділ платежів до пенсійної системи

Залишити відповідь

Next Post

Надання інформації з Державного реєстру прав

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» інформація про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження, що міститься у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, є відкритою, загальнодоступною та платною, крім випадків, передбачених цим Законом. Зазначеним Законом встановлено відмінну процедуру […]