Красносільці

Ніяких відомостей про минуле села не пощастило ніде знайти. Але дерев’яна церква з XVII сторіччя наочно доказує, що село старе. У 1885 році власник села мав 348 моргів землі. Людність села начислялась тоді 363 мешканці. У селі була корчма, що її називали чомусь “Видра”. Інших статистичних відомостей немає.

На даний час населення становить 301 осіб. Орган місцевого самоврядування – Полянська сільська рада.

У Красносільцях стоїть дерев’яна церква Воздвиження Чесного Хреста XVII ст. Церкву, пам’ятку архітектури національного значення, видно з дороги на Поморяни. Тризрубна, одноверха. Зі сходу до вівтаря прибудували цегляну добудову, а від заходу до бабинця – дерев`яну. Стіни церкви вертикально зашальовані дошками, які пофарбували у ядовито-зелений колір.  На південь від неї знаходиться дзвінниця, поруч – цвинтар.

 

Залишити відповідь

Next Post

Про вшанування учасників бойових дій на території інших держав в Золочівському районі

15 лютого 2011 року виповнилася 23 річниця з дня виводу радянських військ з Афганістану ? болю і гніву України. З цієї нагоди відбулися заходи, присвячені тим, хто десять років виконував «інтернаціональний обов’язок», для яких афганська війна стала грізним знаком біди, символом невгамовних душевних мук та безутішного горя. Вшанування учасників бойових […]