КРАІЛ попереджає: вчасна подача звітності операторами ринку — запорука прозорості роботи грального бізнесу

В умовах відсутності фінансового онлайн моніторингу грального бізнесу та регулярних звинувачень легальних операторів в ухиленні від податків своєчасність подачі звітності допомагає уникнути зайвих запитань і охолодити градус напруги між державою та організаторами азартних розваг. КРАІЛ, як державний контролюючий орган, неодноразово звертав увагу на те, що одним з джерел інформації для аналізу роботи операторів є звітність. Адже саме завдяки наданим учасниками ринку даним про отримані за певний період часу фінансові показники співробітники Комісії можуть виявити проблему та своєчасно відреагувати на неї. В умовах війни питання наповнення бюджету стоїть надзвичайно гостро. Тому випадки неподачі звітності можуть сприйматися як спроби утаємничити деякі оборудки та завадити КРАІЛ виконувати свої безпосередні функції — контролювати ситуацію у сфері організації азартних ігор та лотерей. 

Відсутність інформації породжує недовіру

КРАІЛ змушена була виступити із заявою, у якій вкотре наголосила на необхідності побудови прозорих та партнерських відносин грального бізнесу та держави. Передусім це стосується виконання сторонами взятих на себе зобов’язань. Адже шанувальники азартних розваг мають право обирати якісні слоти від найкращих виробників, як, наприклад, популярна у всьому світі гра авіатор від провайдера Spribe, та не хвилюватись за свою безпеку. Відвідувач легального онлайн казино має бути впевненим, що під час запуску будь-якого автомату, наприклад, jetx гра є чесною, а з виводом виграшу не буде жодних проблем. Тому державний регулятор зобов’язаний моніторити фінансовий стан учасників ринку, дотримання операторами правил відповідальної гри та вимог вітчизняного, в тому числі податкового законодавства. Передбачуваність, можливість планування своїх дій та поступлень до бюджету мають бути нормою.

На жаль, не всі оператори розуміють це та керуються такими правилами. Тому багато учасників ринку досі не подали звіти про свою діяльність згідно визначених КРАІЛ форм та порядку за минулий рік. Його термін минув ще 28 лютого поточного року. Але деякі організатори азартних розваг не поспішають розкривати отримані фінансові результати. Це заважає Комісії перевірити достовірність закладених туди економічних показників.

Складається враження, що принцип роботи будь-якого ігрового автомату, де результат кожного раунду неможливо передбачити, деякими операторами використовується як модель взаємовідносин з державою. Мовляв, зараз війна, тому ми не в змозі витримати визначені нормативними актами терміни. І взагалі не знаємо, коли виправимо ситуацію. Юристи деяких операторів посилаються на Закон “Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни”. Вони стверджують, що мають право подати не отримані державним контролюючим органом звіти на протязі 3-х місяців після скасування воєнного стану. Але є одне але. Для неподання звітності мають бути об’єктивні причини. Наприклад, знищені ворогом складські або виробничі приміщення. Але нічого такого у випадку з більшістю тих, хто не подає звітність, не спостерігається.

КРАІЛ попереджає, що відсутність можливості здійснювати моніторинг діяльності операторів та аналізувати їх фінансові показники породжує недовіру з боку держави. Перша ластівка у вигляді санкцій проти трьох учасників ринку вже прилетіла. Деякі авторитетні видання взагалі пишуть, что на стіл Президенту було покладено проект рішення РНБО про повну заборону роботи грального бізнесу до кінця воєнного стану. А ось це вже була б повна катастрофа для всіх операторів. Тому чи варто продовжувати бавитися в азартні ігри з державою, яка веде кровопролитну війну з армією агресора?

Місце зустрічі змінити не можна

КРАІЛ вкотре звертається до сумлінності операторів та наголошує, що:

  • Календар звітності на 2023 рік, як завжди, можна легко знайти на офіційному державного регулятора у відповідному розділі.
  • Перелік та порядок подання звітності операторами міститься у Рішенні КРАІЛ № 135, яке також є доступним широкому загалу.
  • Своєчасна подача звітності — обов’язок кожного організатора азартних розваг.
Next Post

Вітання для Вітик Анни Іванівни

Колектив Полянського ЗЗСОІ-ІІІ ступенів щиросердечно вітає з Днем народження директорку Вітик Анну Іванівну.Летять літа, мов бистрі води,І не вернути їх назад.А нам не віриться сьогодні,Що Вам уже – 75.Хай нових днів ще буде безліч,Без ліку щастя і пісень,Прийміть вітання найщирішіВ цей світлий ювілейний день.Здоров’я, щастя зичимо не на рік,На все […]
Вітання