Кожний шостий вчитель в Україні – пенсіонер

shkolariНайвища заробітна плата в Україні – у вчителів Закарпатської області – 3253 грн. Трохи менше заробляють вчителі в Криму – 3202 грн та Луганській області – 3146 грн. Найнижчі зарплати – у Полтавській (1627 грн), Вінницькій (1628 грн) та Запорізькій (2112 грн) областях. Про це йдеться у дослідженні Центру політичних студій та аналітики (ЦПСА).

Експерти центру наголошують, що зарплати в освітній галузі залишаються нижчими за середні по Україні. Станом на липень 2013 року середня зарплата в Україні – 3429 грн, а пересічний вчитель отримує – 2650 грн. За статистичними даними, від минулого року зарплата вчителів збільшилася на 100 грн.

«Таким чином, темпи росту заробітної плати відстають від рівня інфляції, що свідчить про погіршення рівня життя вчителя», – додають в центрі.

Крім того, згідно з дослідженням, кожний шостий вчитель в Україні – пенсіонер. Наприклад, у Криму 23% вчителів-пенсіонерів, у Дніпропетровській, Луганській, Донецькій, Київській областях – близько 20%, у Житомирській області – 19%.

За останні час у школи пішло працювати тільки 4,5% молодих спеціалістів з відповідною освітою. Наприклад, школи Київщини поповнилися молодими фахівцями тільки на 4%, а Донецької області – на 0,9%.

Нагадаємо, в Україні пенсія депутата – 15 тис. грн, судді – майже 8 тис. гн, а пенсія вчителя – 1 тис. грн.
Джерело:ZAXID.NET


Залишити відповідь

Next Post

Вітання Народного депутата України Лідії Котеляк із Днем Знань

Шановні вчителі, батьки та учні! Щиро вітаю Вас із Днем Знань та початком нового навчального року, який готує для усіх нас безліч незвіданих стежин науки та знань. Уже сьогодні, будучи школярами та студентами, ви робите перші кроки на шляху до самовизначення та становлення особистості. Вірю, що ви знайдете своє покликання […]