Кожен українець випиває за рік майже12 літрів алкоголю

alkogolМіністерство охорони здоров’я оцінює рівень щорічного споживання чистого умовного алкоголю (100-процентний спирт) на душу населення в Україні 11,5-11,8 л. Про це на прес-конференції повідомив головний нарколог МОЗ, директор Українського медичного й моніторингового центру з алкоголю й наркотиків МОЗу Анатолій Вієвський.

“У нас виходить приблизно 11,5-11,8 л. Отож, з них більш ніж 7 л припадає на міцні алкогольні напої”, – сказав він. Ще один літр припадає на слабоалкогольні напої, інші пополам припадає на вино й пиво.

При цьому, зі слів Вієвського, безпечним рівнем щорічного вживання алкоголю на душу населення щодо суспільства є вживання 7,5-8 л чистого умовного алкоголю.

Водночас, з його слів, у Росії щорічний рівень вживання чистого умовного алкоголю на душу населення становить 20 л, у Молдові – близько 19 л, у Шотландії – 22 л, у Польщі – 8,7-8,9 л.

Недавно Державна служба статистики України заявила, що видатки українців на алкоголь, сигарети й наркотики в 2012 році значно переважили їх витрати на охорону здоров’я, відпочинок, культуру, освіту, і навіть на одяг і взуття.

Джерело: Ukranews

Залишити відповідь

Next Post

Золочівська ЗОШ № 4 відзначить 50 років

Золочівській загальноосвітній школі № 4 виповнилося 50 років. Саме тому, з нагоди ювілею, 17 березня , о 16 год. у Золочівському РНД відбудеться урочистий концерт.  Слід відмітити, що Золочівську загальнооствітню школу №4  І-ІІІ ступенів можна віднести до однієї з найкращих навчальних закладів Золочівщини. І це не дарма. Адже розташована школа […]