Корисні копалини Золочівщини

На Золочівщині зустрічаються такі корисні копалини: вапняки, крейда, опока, глина, пісок, торф.

Поклади бурого вугілля відомі ще з передвоєнних років. У районі діяли буровугільні шахти. Перша шахта була відкрита у 1986 році. Вона була власністю польського пана Юзефа Кашици (за спогадами п.Жуковського із с.Лука). Шахту копали майже півроку.

У селі Новоселище було чотири шахти, а у селі Козаки – дві. Була шахта і в селі Тростянець, яка простягнулася в сторону -Колтоза.

Вугілля залягало на глибині 40-45 метрів, товщина пластів — 80-110 см.

Шахти працювали цілодобово (в три зміни). Видобуток досягав приблизно 150 тонн за зміну.

До шахт села Новоселище була підведена колія, по якій вивозили вугілля. На роботу були запрошені шахтарі з усього колишнього Союзу. Особливо багато їх прибуло з Донбасу.

Наприкінці 50-х років були знайдені поклади кам’яного вугілля у м. Червонограді. Шахти Золочівщини стали неперспективними, навіть збитковими. В 1959 році видобуток вугілля повністю припинився.

Next Post

ПОГОДА І КЛІМАТ ЗОЛОЧІВЩИНИ

Погода Золочівщини Мінлива, нестійка. Виникає питання: чому? Чинників багато. Це вертикальний рух повітряних мас, горизонтальне переміщення повітря, поверхня місцевості, ґрунтово рослинний покрив Фізичні явища і процеси) що безпосередньо відбуваються в атмосфері, тісно взаємопов’язані між собою. Сукупність і послідовність змін усіх мож­ливих у даній місцевості умов погоди за багато років називається […]