Коротко, що цікаво знати про Поморянський замок (відео)

Поморянський замок — пам’ятка історії та архітектури в селищі Поморяни Золочівського району.

Будівники замку: Ян з Сєнна (початок 16 ст.), Ян Собеський (кінець 17 ст.). Поморянський замок побудований на невисокім пагорбі, колись омивався з трьох сторін ставами, мочарами та водами Золотої Липи і Махнівки. Засновник замку назвав його «Корабом». Навколо споруди були мури та рови. По боках в’їзної вежі стояли господарчі будинки. Поморянський замок був улюбленим місцем короля Яна Собєського, який витратив на його відбудову 25000 злотих. Після цього замок витримав усі татарські напади та облоги протягом 1687—1695 років.

Сильних пошкоджень зазнав замок під час пожежі 1771 року. Значну його частину після пожежі розібрали.

Влітку 1941 року в замку розташовувалась Підстаршинська школа ОУНР. Її організатором і керівником був командир УПА Івахів Василь. Але невдовзі Гестапо арештувало командний склад школи. А потім тут жили два гестапівці, що управляли поморянським маєтком. Можливо, це й врятувало садибу від цілковитої руйнації. Та не врятувало німців: їх біля самісіньких воріт розстріляли хлопці з УПА. Потім приїхала каральна експедиція, і всіх чоловіків Поморян було заарештовано та вивезено на примусові роботи до Німеччини.

Кажуть, всі цінності з замку розійшлися по тернопільських музеях, а в самому замку у 50-ті рр. XX ст. містилися райком КПУ та райвиконком (тоді містечко мало статус райцентру). Далі сюди переносять ПТУ, а у 80-ті роки ПТУ переїхало у нове приміщення. Після багатьох перебудов і довгого періоду занепаду він втратив свій первісний вигляд і перебуває в аварійному стані.

Залишити відповідь

Next Post

Бригада майстрів виконує роботи по ремонту дахів

Бригада майстрів виконує роботи по ремонту дахів, зведення дахів, водостічної системи, підшивки дахів. Тел.: 0674213596 – Ігор. Поділіться цим у соцмережах: