Коли варто встановлювати броньовані двері

Бронедвері – це один з елементів комплексної безпеки приміщень різного призначення. Найголовніша «радість» в тому, що ці вироби, на відміну від простих металевих дверей (з якими їх часто плутають і не бачать різниці), мають значно більші експлуатаційні характеристики і здатні витримувати колосальні механічні навантаження. Про різновиди моделей броньованих дверей можна дізнатися детальніше на dveri.com.ua, а зараз розглянемо основні їх відмінності.
Конструкція броньованих дверей
Основа броньованих дверей (як і будь-яких металевих) – це лати, або простіше кажучи, каркас. Саме цей елемент визначає міцність на вигин. Двері з потужним каркасом неможливо вигнути фомкою, за умови, що її рама (яка традиційно вважається частиною каркаса) теж міцна і добре закріплена в стіні. Ребра жорсткості, з яких зварюється рама (або згинається з цільного профілю, що є більш надійним варіантом), обшиваються броньованими сталевими листами, а між ними може закладатися матеріал для підвищення вогнетривкості. І звичайно, фурнітура: замки, додаткові броньовані накладки і т. д.

Особливості броньованих дверей
Звісно, різні моделі мають свої особливості, але в загалом, броньовані двері, виконані з високоміцної сталі 4 мм, здатні витримати навіть постріли вогнепальної зброї, і вже тим більше, ріжучої/рублячої. Ці багатошарові вироби виконані із застосуванням матеріалів, які роблять їх вогнетривкими. Є моделі з підвищеною стійкістю до хімічних впливів. А спеціальні системи замків і проти знімних елементів броньованих дверей роблять приміщення неприступною фортецею навіть для дуже серйозного, досвідченого зловмисника.
В якому випадку встановлювати броньовані двері
Насправді, звичайні металеві вхідні двері ніколи не викликали сильної довіри, адже це прості двері зі звичайним замком, тільки з тонкого металу і тому кілька міцніше ніж дерев’яні. Інша справа – ті ж металеві, тільки броньовані двері, які раніше встановлювали на особливо відповідальних об’єктах, як збройові кімнати, банківські сховища, приміщення для зберігання сильнодіючих та наркотичних ліків. Але зараз їх активно встановлюють і в якості вхідних квартирних дверей.